Porażka Apklan Resovii z kandydatem do I ligi 2019/20

Opublikowano: 28-04-2019

Apklan Resovia Rzeszów przegrała w 31 kolejce II ligi 2018/19 z aspirującym na pierwszoligowy szczebel piłkarski teamem GKS Bełchatów. Był to przedostatni wyjazdowy pojedynek "Pasów" w tym sezonie.

Mający pierwszoligowe plany zespół GKS Bełchatów musiał się wielce natrudzić by z Apklan Reovią Rzeszów zdobyć komplet punktów. Rzeszowianie, którzy dopiero w ostatnim kwadransie stracili gola, postawili gospodarzom trudne wymagania.

Początek meczu należał do miejscowych. Goście “rozkręcali” się z czasem. W 24 minucie dogodnej brakowej okazji dla “Pasów” nie wykorzystał Michał Ogrodnik. Jego strzał poszybował nad bramką.

W drugiej połowie trwał ciekawy, zacięty bój. Rzeszowianom brakło skuteczności i gospodarze cieszyli się z wygranej.

Najbliższy mecz Apklan Resovia Rzeszów zagra jako gospodarz z Olimpią Grudziądz. Termin 4 maja 2019.

Tabela i wyniki II ligi 2018/19 tutaj.

31 kolejka, II Liga 2018/19 (28.4.2019), GKS Bełchatów – Apklan Resovia Rzeszów 1-0 (0-0)

Bramka: 1-0 Ryszka (76).

GKS: Lenarcik – Grzelak, Grolik, Michalski, Szymorek, Biel, Czajkowski, Ryszka, Mularczyk (90 ‘ Bociek), Putin (68′ Tylec), Zdybowicz (46’ Golański). Trener: Artur Derbin.

Apklan Resovia: Daniel – Geniec, Domoń, Zalepa, Adamski (84′ Kwiek), Ogrodnik (77′ Kantor), Frankiewicz, Świechowski, Hass, Feret (84′ Hajduk), Twardowski (65′ Pyrdek). Trener: Szymon Grabowski.

Sędziował: Damian Kos z Gdańska.

Żółte kartki: Grolik – Świechowski, Hass

Widzów: 1410.