Apklan Resovia zapunktowała raz pierwszy. Rzeszowianie większą część meczu grali w dziesięciu

Opublikowano: 04-08-2018

W spotkaniu 3 serii gier II ligi 2018/19 zespół Apklan Resovii Rzeszów zdobył pierwszy punkt po powrocie na pierwszoligowe zaplecze. "Pasiaki" zremisowały z Gryfem Wejherowa długo grając w dziesięciu.

Apklan Resovia Rzeszów rozpoczęła mecz z teamem z Pomorza z wielką determinacją zdobycia kompletu punktów. “Pasiaki” od początku meczu przeważały do udokumentowały w 37 minucie kiedy Bartłomiej Buczek zdobył gola.

Niedługo później, bo w 40 minucie, jeden z liderów rzeszowskiego zespołu, Dariusz Frankiewicz, w konsekwencji dwóch żółtych kartek musiał opuścić plac gry.

Ta sytuacja zmieniła przebieg rywalizacji. Gryf Wejherowo zaczął sobie radzić coraz lepiej, nacierał zdecydowanej na bramkę gospodarzy i w ostatnim kwadransie doprowadził do wyrównania.

Kolejny mecz Apklan Resovii Rzeszów to wyjazdowe spotkanie z ROW Rybnik. Termin 11 sierpnia.

3 kolejka II Liga 2018/19 (4.8.2018), Apklan Resovia Rzeszów – Gryf Wejherowo 1-1 (1-0)

Bramki: 1-0 Buczek (37), 1-1 Wicki (76).

Apklan Resovia: Daniel – Kantor, Domoń, Makowski, Adamski, Antonik (81′ Geniec), Frankiewicz, Kaliniec, Buczek (64′ Świechowski), Pyrdek (72′ Straszkewycz), Twardowski (53 Feret). Trener Szymon Grabowski.

Gryf: Więckowicz – Brzuzy, Gulczyński, Wicki, Liberacki (46 Rogalski), Goerke, Sikorski (51 Ryk), Włodyka, Kołc, Chwastek – Czychowski (86 Ewertowski). Trener: Zbigniew Szymkowicz.

Sędziował: Piotr Urban z Warszawy.

Żółte kartki: Domoń, Makowski, Buczek, Frankiewicz – Gulczyński, Goerke, Ryk, Liberacki.

Czerwona kartka: Frankiewicz (druga żółta, 40 minuta).