FKS Stal Mielec wygrywa w Bielsku-Białej po emocjonującym boju. Wielki mecz bramkarza

Opublikowano: 21-11-2017

Pasjonującym widowiskiem był zaległy mecz 17 kolejki Nice 1 Ligi, w którym piłkarze FKS Stali Mielec 21 listopada grali na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Gola dającego ósmą w tym sezonie ligową wygraną Mielczanie zdobyli w ostatnich minutach meczu.

Pojedynek Podbeskidzia Bielsko-Biała z FKS Stalą Mielec trzymał kibiców w niepewności wyniku do ostatnich chwil.

Gospodarze długo przeważali w pierwszej połowie. To jednak Mielczanie przy niefrasobliwości miejscowych w defensywie zdobyli w jej końcówce dwa gole.

Od pierwszych minut drugiej odsłony, do zaciekłych ataków ruszyli zawodnicy, z Bielska-Białej, którzy szybko zdobyli kontaktowego gola.

W bramce FKS Stal doskonale spisywał się golkiper Radosław Majecki (na zdjęciu). W 82 minucie obronił rzut karny egzekwowany przez Łotysza Valerija Sabalę, a dobitkę z linii bramkowej wybił defensor Szymon Przystalski. “Górale” wyrównali w 83 minucie.

Nie załamało to podopiecznych trenera Zbigniewa Smółki, którzy w 89 zdobyli zwycięskiego gola i wygrali drugi wyjazdowy mecz z rzędu. Pojedynek transmitował Polsat Sport.

Mielczanie na pierwszoligowym szczeblu z Podbeskidziem w Bielsku-Białej grali drugi raz, i drugi raz wygrali. W ubiegłym sezonie zwyciężyli 0-1.

W ostatnim tegorocznym meczu ligowym FKS Stal Mielec podejmować będzie GKS Tychy. Termin 25 listopada. Mecz pokaże Polsat Sport.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Stal Mielec 2-3 (0-2)

Bramki: 0-1 Oleksy (39-samobójcza), 0-2 Cholewiak (45), 1-2 Tomczyk (54), 2-2 Sabala (89), 2-3 Cholewiak (89).

Podbeskidzie: Leszczyński – Jaroch, Wiktorski, Malec, Oleksy (46 ‘ Moskwik), Kozak (84′ Podgórski), Hanzel, Iliev (46’ Tomczyk), Rakowski, Sierpina, Sabala. Trener: Adam Nocoń.

FKS Stal:  Majecki – Kiercz, Leandro, Cholewiak, M.Gancarczyk, Górka (65′ Marciniec), Djermanović (77′ Przystalski), Janota (72′ Swędrowski), Getinger, Banaszewski, Grodzicki: Trener: Zbigniew Smółka.

Sędziował: Sebastian Tarnowski z Wrocławia.

Żółte kartki: Sabala – Dermanovic, Sadzawicki.