Sokół nie jest już liderem

Opublikowano: 04-02-2017

Koszykarze Sokoła Max Elektro Łańcut przegrali w 21 kolejce I ligi z Biofarm Basket Poznań i stracili fotel lidera. To ich 4 porażka, 2 z rzędu, w tym sezonie. Na prowadzeniu Legia Warszawa. Ma taką samą ilość, 38 punktów jak Łańcucianie.

Początek meczu z zespołem ze stolicy Wielkopolski nie zapowiadał przegranej Łańcuta grającego bez Marcina Sroki i Mateusza Szymańskiego. Do przerwy trwała wyrównana walka ale nasz zespół wygrywał.

Trzecia kwarta to tryumf przyjezdnych, którzy dominowali na parkiecie. Goście wyszli wtedy na prowadzenie i po emocjonującej końcówce, wykorzystując problemy Sokoła w ofensywie, cieszyli się ze zwycięstwa w pojedynku, którego faworytem nie byli.

Co ciekawe, ekipa z Poznania, ograła w tym sezonie całą czołówkę ligi, bo prócz Łańcuta pokonała także Spójnię Stargard i GTK Gliwice, czyli 3 i 4 zespół w tabeli.

Kolejny  mecz Sokół Max Elektro stoczy na wyjeździe z przedostatnią w tabeli Astorią Bydgoszcz. Termin to 12 lutego.

Sokół Max Elektro Łańcut – Biofram Basket Poznań  72-74 (24-17, 19-20, 15-26, 14-11)

Max Elektro Sokół: Klima 19, Czerwonka 14, Koszuta 13, Czujkowski 12, Kulikowski 9, Krajniewski 3, Balawender 2, Zywert 0.

Trener: Dariusz Kaszowski.

Biofarm Basket: Struski 28, Ryżek 12, Wieloch 8, Metelski 6, Fiszer 5, Smorawiński 5, Migała 4, Gruszczyński 2, Kurpisz 2, Stankowski 2.

Trener: Przemysław Szurek.