Niespodziewana porażka lidera z Łańcuta. Ograł go beniaminkiem z Krakowa

Opublikowano: 01-02-2017

Sensacyjnym wynikiem zakończył się mecz 20 kolejki I ligi koszykarzy, w którym Sokół Max Elektro Łańcut grał na wyjeździe z AZS AGH Kraków. Drużyna trenera Dariusza Kaszowskiego uległa 65-64 walczącemu o utrzymanie w I lidze beniaminkowi. To pierwsza w 2017 roku porażka Łańcucian w ligowym meczu.

Walczący z wielką determinacją gospodarze sprawili, że Sokół Max Elektro doznał 3 w tym sezonie porażki.

Krakowianie byli lepiej dysponowani w dwóch pierwszych kwartach i na przerwę schodzili z 8 punktowym prowadzeniem. Trzecia kwarta należała do Łańcuta i przed ostatnią odsłoną był remis 50-50. Miejscowi wznieśli się w niej na wyżyny swych umiejętności i… stała się niespodzianka.

Sokół Max Elektro wciąż jest na czele tabeli. Ma 37 punktów i o 1 “oczko” wyprzedza będącą na 2 pozycji Legię Warszawa.

W 21 kolejce I ligi Łańcucianie podejmują Biofram Basket Poznań. Mecz 4 lutego.

AZS AGH Kraków – Sokół Max Elektro Łańcut 65-64 (19-16, 18-13, 13-21, 15-14)

AGH: Wróbel 16, Maj 13, Krawczyk 12, Kalinowski 12, Koperski 5, Podworski 4, Zgłobicki 3, Borówka 0, Wasyl 0.

Trener: Wojciech Bychawski.

Sokół: Czujkowski 22 Sroka 10, Kulikowski 8, Koszuta 8, Zywert 7, Czerwonka 5, Krajniewski 2, Klima 2, Balawander 0.

Trener: Dariusz Kaszowski.