Developres SkyRes lepszy od Muszynianki. Był ciekawy mecz, tie-break i pierwsza wygrana 2017 roku w Rzeszowie

Opublikowano: 13-01-2017
Kategoria: SIATKÓWKA, Tauron Liga

Po ciekawym pojedynku siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów pokonały Muszyniankę Muszyna w spotkaniu 16 kolejki Orlen Ligi 2016/17. Rzeszowianki ograły w tym sezonie drugi raz drużynę z Małopolski.

Po równorzędnym boju pierwszy set rozgrywanego 13 stycznia meczu wygrywają przyjezdne. Druga odsłona dla należy do miejscowych, które dyktowały warunki gry.

W trzeciej odsłonie górą gospodynie. Jednak do połowy tego starcia więcej argumentów było po stronie popularnych “Mineralnych”. Dobra końcówka, w której “pociągnęła” Bułgarka Kremena Kamenowa dała wygraną Rzeszowiakom.

Czwarty set  długo toczył się pod dyktando drużyny z Małopolski. Developres SkyRes  nie pasował i doprowadził do emocjonującej końcówki. W niej skuteczniejszy był jednak team Ryszarda Litwina.

W tie-braku tryumfują dobrze radzące sobie zagrywką Rzeszowianki i cieszą się z pierwszego zwycięstwa na własnym parkiecie w ligowym boju 2017 roku.

Najlepszą zawodniczką meczu kolejny już raz w tym sezonie została atakująca gospodyń, “szalejąca” w ofensywie Andrea Helić. Serbka w ubiegłym sezonie występowała w zespole z Muszyny.

Developres SkyRes Rzeszów (4 miejsce 30 punktów, na czele Chemik Police 43 punkty) czekają teraz dwa pojedynki wyjazdowe. 18 lutego meczu Pucharu Polski z WTS Solna Wieliczka, a 21 stycznia w Orlen Lidze z mistrzem kraju, Chemikiem Police.

Developres SkyRes Rzeszów – Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna 3-2 (23-25, 25-22, 25-20, 25-27, 15-9)

Developres SkyRes:  Kaczmar, Hawryła, Śliwińska, Kaczmar, Helić, Mróz, Paskova, Nickowska (libero) oraz  Borek (libero) Kamenova Żabińska, Flakus, Kaczorowska. Trener: Jacek Skrok.

Polski Cukier Muszynianka Enea: Wójcik, Savić, Rabka, Sosnowska, Łyszkiewcz, Cvetanović, Medyńska (libero) oraz Wawrzyniak, Cikiriz, Sredić. Trener: Ryszard Litwin.