Zdecydowana wygrana Developresu SkyRes. Muszyna rozbita

Opublikowano: 28-10-2016
Kategoria: SIATKÓWKA, Tauron Liga

W pojedynku rozpoczynającym 3 kolejkę Orlen Ligi siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów pokonały dziś w gościach Polski Cukrier Muszyniankę Enea Muszyna. Mecz pokazywała stacja Polsat Sport. Gospodynie w całym spotkaniu zdobyły tylko 48 punktów.

Muszynianka chciała przełożyć spotkanie z powodu kontuzji w zespole. Pojedynek rozegrano jednak w planowym terminie bo o zmianę terminu wystąpiono dopiero dzień przed spotkaniem, a na to nie pozwala regulamin rozgrywek Orlen Ligi.

W dotychczasowych ligowych bojach między obiema ekipami zawsze górą był team trenera Bogdana Serwińskiego. Teraz zespół z Muszyny, osłabiony przez problemy zdrowotne  tylko w drugim secie toczył wyrównany bój z ekipą trenera Jacka Skroka.

W pierwszej i trzeciej partii przyjezdne dominowały na placu gry.

Pionierski set rzeszowska drużyna rozpoczęła od prowadzenia 1-4 po zagrywkach Bułgarki, Kremeny Kamenovej. Muszyna do połowy inauguracyjnego starcia trzymała się dzielnie. Od stanu 16-15 nie zdobyła nawet punktu. Serią udanych zagrywek popisała się Anna Kaczmar.

Początek drugiej odsłony należał do Mineralnych. Wygrywały 6-3. Dzięki dobrej postawie Kamenovej i Serbki Adeli Helić, “rządzących na parkiecie”, rzeszowianki wychodzą na prowadzenie 10-11. Trwa zacięta walka. Końcówka należy do pewniejszych w swych poczynaniach zawodniczek zespołu ze stolicy Podkarpacia.

Trzeci set bez historii.  Wyniki przebiegu meczu 1-9, 2-13, 9-20 mówią za siebie.

Zwycięstwo z Muszyną to drugi w tym sezonie komplet punktów rzeszowskiej drużyny.

MVP meczu została atakująca Developresu, Adela Helić. W ubiegłym sezonie grała w zespole Muszynianki.

Kolejne spotkanie Developres SkyRes zagra, w niedzielę 6 listopada z mistrzyniami kraju, Chemikiem Police.

Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna – Developres SkyRes Rzeszów 0-3 (15-25, 23-25, 10-25)

Muszynianka: Wawrzyniak, Rabka, Cikiriz, Sosnowska, Wójcik, Cvetanović, Medyńska (libero) oraz Wilk, Szabo, Łyszkiewicz.

Trener: Bogdan Serwiński.

Developres: Kamenova, Mróz, Hawryła, Kaczorowska, Helić, Kaczmar, Borek (libero) oraz Paskova, Żabińska.

Trener: Jacek Skrok.

Sędziowali: Aleksandra Szydełko z Kędzierzyn Koźla i  Marcin Bzodek z Wałbrzycha.