Developres SkyRes pokonany w Rzeszowie. Łodzianki z kompletem punktów – zdjęcia

Opublikowano: 23-10-2016
Kategoria: SIATKÓWKA, Tauron Liga

Ekipa Budowalnych Łódź wywiozła dziś z Rzeszowa komplet punktów pokonując Developres SkyRes Rzeszów . Było to pierwsze ligowe spotkanie naszego zespołu w Orlen Lidze w sezonie 2016/17 na własnym parkiecie.

Początek pierwszego seta to wyrównana walka do stanu 13-13. Wtedy to przyjezdne wykorzystując błędy gospodyń oraz mocną zagrywkę doświadczonej Sylwii Pyci odskoczyły na osiem punktów. Potem kontrolowały grę pewnie zwyciężyły.

Także druga odsłona rozpoczęła się od wyrównanego boju. Z czasem jednak inicjatywę przejęły gospodynie. Po trudnej zagrywce Bułgarki Kremeny Kamenovej nasze zawodniczki wygrywały 12-7. Potem było 17-12 i wydawało się, że set jest już rozstrzygnięty. Łodzianki jednak nie kapitulowały i drużyna trenera Jacka Skroka pierwszy set w sezonie 2016/17 przed własną publicznością wygrała na przewagi.

Trzecia odsłona to długi czas równorzędna walka. Z czasem inicjatywę przejęły podopieczne trenera Błażeja Kryształowicza i cieszyły się ze zwycięstwa.

Czwarta partia, jej początkowy czas, to dobre zagrywki Kamenovej i bloki Magdaleny Hawryły co skutkuje prowadzeniem 9-3 teamu ze stolicy Podkarpacia. Potem w grze Developresu coś się zacięło. Wspierane przez swych wiernych kibiców przybyłych do Rzeszowa Łodzianki wyszyły na prowadzenie 9-10. Niedługo później było już 12-17 dla zespołu z Miasta Włókniarzy, który nie dał sobie już zrobić krzywdy i wywalczył nad Wisłokiem komplet punktów.

MVP meczu została środkowa łódzkiej drużyny, Sylwia Pycia. W czasie meczu dzieci mogły mile spędzić czas w kąciku zabaw.

Kolejny pojedynek Developresu SkyRes to wyjazdowy mecz z drużyną Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna. 28 października ten mecz ten, tak jak i dzisiejsze spotkanie pokaże Polsat Sport.

Developres SkyRes Rzeszów – Budowlani Łódź 1-3 (17-25, 26-24, 21-25, 22-25)

Developres SkyRes: Kamenova, Hawryła, Kaczmar, Helić, Mróz, Kaczorowska, Borek, Nickowska (libero) oraz Śliwińska, Żabińska, Szczygieł, Flakus.

Trener: Jacek Skrok.

Budowlani: Polańska, Pycia, Beier, Grobelna, Vincourova, Grajber, Maj-Erwadt (libero) oraz Twardowska.

Trener: Błażej Krzyształowicz.

Sędziowali: Andrzej Kileński i  Sławomir Jażdżewski z Olsztyna.