Finał I ligi bez Sokoła

Opublikowano: 06-05-2017

Koszykarze Sokoła Max Elektro Łańcut nie zagrają w finale I ligi w sezonie 2016/17. Łańcucianie w 3 meczu półfinałowym, tak jak w dwu poprzednich przegrali GTK Tychy, i to ekipa ze Śląska bić się będzie o awans do koszykarskiej ekstraklasy. Stan rywalizacji 3-0 dla GTK Gliwice.

Po dwóch nieznacznych przegranych w pierwszych pojedynkach półfinałowych sympatycy Sokoła mieli nadzieję, że ich drużyna będzie w stanie w Tychach wygrać dwa razy i doprowadzić do 5 meczu.

Mimo ambitniej postawy Łańcucian tak się nie stało. Występujący pierwszy raz w historii w półfinałach I ligi Tyszanie wygrali 3 mecz co oznacza, że to oni zagrają z Legią Warszawa o awans do ekstraklasy.

Gospodarze w pierwszej kwarcie rozbili Sokoła mającego kadrowe problemy spowodowane kontuzjami. Brakowało w Łańcucie Jerzego Koszuty, nie gra od kliku meczy Marek Zywert, nie w pełni sił był Bartosz Czerwonka. W drugiej kwarcie goście poderwali się do walki. Nie na tyle jednak by ograć Tychy, które kontrolowały przebieg trzecich półfinałowych zmagań.

Sokół w spotkaniu o 3 miejsce na mecie sezonu 2016/17 zagra z Spójnią Stargard, która w półfinale 3 razy uległa Legii.

GTK Tychy – Sokół Max Elektro Łańcut 83-78 (27-14, 21-24, 25-20, 10-20)

GTK: Dziemba 8, Salamonik 15, Radwański 17, Weselak 2, Filipiak 9, Pieloch 19, Zmarlak 13, Jędrzejewski 0.

Trener: Paweł Turkiewicz.

Sokół: Czujkowski 24, Sroka 16, Klima 15, Szymański 9, Kulikowski 4, Krajniewski 5, Czerwonka 3, Buszta 2, Balawender 0.

Trener: Dariusz Kaszowski.