Sokół po porażkach Łańcucie jest dalej od pierwszoligowego finału

Opublikowano: 30-04-2017

Koszykarze Sokoła Max Elektro Łańcut od dwóch przegranych z GTK Gliwice rozpoczęli półfinały I ligi sezonu 2016/17. Pojedynki były niezwykle zacięte, a i ich wynik był niewiadomą do ostatnich sekund. Stan rywalizacji 2-0 dla GTK. Gra o finał I ligi toczy się do 3 wygranych.

Debiutujący w play-off I ligi team GKS Tychy w rundzie zasadniczej sezonu 2016/17 dwa razy przegrał z Sokołem Max Elektro.

W 1 i 2 półfinałowym boju rozgrywanym w ostatni weekend kwietnia w Łańcucie role się odwróciły. Po pasjonującej walce górą była ekipa ze Śląska, którą wspierali jej wierni kibice. Oba mecze były  wyrównane. W końcówkach więcej spokoju, wyrachowania w grze wykazali przyjezdni i to oni są bliżsi awansu do finału gier I ligi.

Półfinałowe spotkania obfitowały w zażarte koszykarskie pojedynki. Zdarzały się niespodziewane starty, błędy. Dramatyczne ostatnie minuty obu spotkań były pełne zwrotów akcji.

Początek 1 meczu należał do przyjezdnych. 2 spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze. Na przerwy w obu meczach z prowadzeniem schodzili goście. Emocje były w nadmiarze. Zabrakło tylko zwycięstw Łańcuta. Rywalizacja o miejsce w finale I ligi trwa do 3 wygranych.

Kolejny, 3 bój półfinałowy obu drużyn 6 maja w Tychach.

W drugim półfinale Legia Warszawa dwa razy ograła Spójnię Stargard.

1 mecz, Sokół Max Elektro Łańcut – GTK Gliwice 77-80 (20-21, 22-25, 20-19, 15-15)

Sokół Max Elektro: Szymański 21, Czujkowski 18, Krajniewski 8, Czerwonka 6, Klima 6, Koszuta 6,Kulikowski 6, Sroka 4, Balawender 2.

Trener: Dariusz Kaszowski.

GTK: Radwański 26, Pieloch 19, Salamonik 8, Zmarlak 8, Weselak 6, Filipiak 5, Dziemba 4, Jędrzejewski 4.

Trener: Paweł Turkiewicz

Widzów: 500.

Sokół: Czujkowski 22, Klima 13, Czerwonka 7, Kulikowski 5, Sroka 5, Szymański 5, Krajniewski 4, Balawender 3, Koszuta 3.

GTK: Dziemba 16, Radwański 15, Zmarlak 12, Filipiak 10, Pieloch 9, Weselak 4, Jędrzejewski 2, Rutkowski 0.

Trener: Paweł Turkiewicz.