Hit dla Asseco Resovii

Opublikowano: 28-01-2017
Kategoria: SIATKÓWKA, PlusLiga

W siatkarskim klasyku PlusLigi, Asseco Resovia Rzeszów, w 18 kolejce PlusLigi 2016//17 po emocjonującym, stojącym na dobrym poziomie meczu pokonała 3-1 PGE Skrę Bełchatów. Rzeszowianie są na 2 miejscu w tabeli. Mają 4 punkty mniej niż będąca na czele ZAKSA Kędzierzyn Koźle.

Po nerwowym, wyrównanym początku rozgrywanego 28 stycznia spotkania, pierwszy set dla gości. Równorzędny bój trwał w drugiej odsłonie. Końcowy jej fragment należał do “Pasów”.

Najwięcej emocji kibicom, którzy szczelnie wypełnili halę na Podpromiu, dostarczył trzeci set. Była zacięta walka punkt za punkt, setbole obu drużyn i wygrana gospodarzy.

Goście po przegraniu trzeciej partii nie byli w stanie zatrzymać rozpędzonej Asseco Resovii, która wygrała czwarty set, i 15 mecz w trwającym sezonie w PlusLidze. Bełchatowian ograła drugi raz.

MVP spotkania, które pokazywał Polsat Sport był Gavin Schmitt, atakujący Rzeszowa.

Kolejny ligowe spotkanie ”Pasów” to mecz z Cuprum Lubin, 5 lutego. Wcześniej, bo 1 lutego, czeka Rzeszowian rewanżowy pojedynek w Lidze Mistrzów z włoskim Cucine Lube Civitanova.

Asseco Resovia Rzeszów – PGE Skra Bełchatów 3-1 (20-25, 25-22, 30-28, 25-17)

Asseco Resovia: Drzyzga, Nowakowski, Lemański, Ivović, Schmitt,Perrin, Wojtaszek (libero) oraz Rossard, Dryja, Możdżonek.

Trener: Andrzej Kowal.

PGE Skra: Wlazły, Lisiniac, Uriarte, Penchev, Kłos, Szalpuk, Milczarek (libero) oraz Kurek, Winiarski, Janusz.

Trener: Philippe Blain.

Widzów: 5000.