Asseco Resovia efektownie ograła Effectora

Opublikowano: 10-12-2016
Kategoria: SIATKÓWKA, PlusLiga

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów w 13 kolejce PlusLigi zdecydowanie 0-3 zwyciężyli Effectora Kielce. Mecz toczył się pod dyktando podkarpackiego zespołu, który w trzecim secie ''pozwolił" gospodarzom ugrać tylko 12 punktów.

Wicemistrzowie Polski “rządzili” na placu gry. Rzeszowianie dobrze grali w ataku i trzymali Kielczan na dystans.

Gospodarze tylko w drugim secie nawiązali walkę z Asseco Resovią. W trzeciej odsłonie team trenera Dariusza Daszkiewicza zostal rozbity mocnymi serwisami Piotra Nowakowskiego i Johna Perrin. Effector przegrał 4 mecz z kolei.

MVP meczu został francuski przyjmujący Asseco Resovii Thibault Rossard.

W najbliższą środę, 14 grudnia, w meczu 14 kolejki siatkarskiej ekstraklasy zespół z Rzeszowa podejmuje MKS Będzin.

Effector Kielce – Asseco Resovia Rzeszów 0-3 (21-25, 29-31, 12-25)

Effector: Andrić, Komenda, Wohlfahrtstatter, Pawliński, Maćkowiak, Wachnik, Sobczak (libero) oraz Bućko, Formela, Superlak.

Trener: Dariusz Daszkiewicz.

Asseco Resovia: Nowakowski, Schmitt, Rossard, Możdżonek, Drzyzga, Wojtaszek (libero) oraz Lemański.

Trener: Andrzej Kowal.

Sędziowali: Piotr Król i Andrzej Kuchna z Katowic.

Widzów: 2200.

Tekst: cw, foto: S.Siwiec