Pół tuzina medali lekkoatletów z 3 klubów w HMP 2023

Opublikowano: 20-02-2023

Pół tuzina medali wywalczyli reprezentanci Podkarpacia w lekkoatletycznych Halowych Mistrzostwach Polski 2023 roku. Trzykrotnie stawali na najwyższym stopniu podium. Zdobyli je zawodnicy z Rzeszowszczyzny.

W krajowym halowym czempioncie lekkoatletów 2023 roku, jaki odbył się 18, 19 lutego odbył się w Toruniu Podkarpacie reprezentowało 16 zawodniczek i zawodników.

Złote krążki wywalczyli Katarzyna Ździebło (LKS Stal Mielec), w chodzie na 3000 metrów, Albert Komański (CWKS Resovia Rzeszów), w biegu na 200 metrów, Wiktoria Miąso (CWKS Resovia Rzeszów), w skoku wzwyż. Srebro zdobyła Magdalena Niemczyk z Tiki-Taka Kolbuszowa w biegu na 200 metrów. Na trzecim miejscu zawody ukończyli Alicja Dybka (CWKS Resovia Rzeszów), bieg na 800 metrów i Alicja Wysocka (CWKS Resovia Rzeszów) w skoku wzwyż.

Rezultat uzyskany przez tryumfatora biegu na 200 metrów Alberta Komańskiego 20,56 sekund to najlepszy wynik w historii uzyskany na polskiej ziemi. Team CWKS Resovii Rzeszów, zdobywając 2 złote i 2 brązowe medale zajął 5 lokatę w klasyfikacji duyżynowej.