W pionierskiej grze ligowej 2022 roku Handball Stal Mielec zwycięża Zagłębie Lubin

Opublikowano: 05-02-2022

W pierwszym ligowym meczu w 2022 roku, piłkarze ręczni Handballu Stali Mielec zwyciężyli zespół Zagłębia Lubin. "Mielczanie zrewanżowali się "Miedziowym" za porażkę w pierwszej rundzie, we wrześniu 2021 roku.

Dwadzieścia minut otwierające mecz Mielczan i Lubinian należało do teamu gospodarzy znad Wisłoki, którzy dyktowali warunki jego przebiegu.

Końcówka pierwszej połowy w poczynaniach “Czeczeńców” była nieporadna, co sprawiło, że przyjezdni to wykorzystali i na przerwę schodzili oni wygrywając jedną bramką. Na niespełna kwadrans przed końcem spotkania team Dolnego Śląska, wygrywał 27-25.

Gospodarze nie pasowali i w końcówce meczu po sporych emocjach sięgnęli to trzeci tryumf w sezonie 2021/22, który przybliża ich do utrzymania w PGNiG Superlidze.

MVP spotkania, które było rozpoczynającym rundę rewanżową PGNiG Superligi Mężczyzn został golkiper Mielczan, Damian Procho. Handball Stal Mielec po meczu z Lubinianami ma 10 punktów, 3 więcej niż plasujący się za nią, na ostatniej 14 spadkowej pozycji zespół Sandry Spa Pogoni Szczecin.

Najbliższy mecz: Handball Stal Mielec – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski. Termin 12 luty 2022.

14 kolejka PGNiG Superligi Mężczyzn, 27 lutego 2022, Handball Stal Mielec – Zagłębie Lubin 32-31 (15-16)

Handball Stal: Procho, Dekarz – Nikolić 4, Sobut 7, Puljizović 5, Smolikow 3, Wilk 3, Pribanic 5, Misiejuk, Graczyk, Wołyncew 1, Wojdak 1, Krupa 3, Ruhnke, Monczka, Nowak. Trener: Rafał Gliński.

Zagłębie: Schodowski, Bartosik, Byczek – Moryń 7, Sroczyk 3, Czyczykało 5, Gębala 3, Pietruszko 2, Adamski 2, Marciniak 4, Stankiewicz 2, Hajnos 1, Bogacz 1, Drozdalski 1. Trener:  Jarosław Hipner.