Developres Bella Dolina Rzeszów wygraną po tie-braku zaczyna boje LM 2021/22

Opublikowano: 23-11-2021
Kategoria: SIATKÓWKA, Inne zawody

W pierwszym meczu Ligi Mistrzyń 2021/22 siatkarki Developres Bella Dolina Rzeszów pokonały niemiecki team Dresdner SC. ''Rysice" zwyciężyły po pięciosetowym boju.

W inauguracyjnym spotkaniu Ligi Mistrzyń 2021/22, team Developresu Bella Dolina Rzeszów, w przedostatni wtorek listopada 2021, ograł zespół z wschodnich Niemiec, w meczu, w którym jego postawa była wielce zmienna.

Po zdecydowanym tryumfie “Rysic” w pionierskiej partii, w drugim secie lepsze były zawodniczki z Drezna, dyktujące warunki gry na placu boju. Trzecia odsłona to znów efektowna wygrana Rzeszowianek.

Po zwycięstwie Niemek z czwartym secie, tie-break wyrównany był do stanu 7-7.  Potem inicjatywa należała do ekipy ze stolicy Podkarpacia, która od zwycięstwa rozpoczęła swój trzeci udział w rozgrywkach Ligi Mistrzyń.

MVP spotkania została rozgrywająca gospodyń, Katarzyna Wenerska. Najwięcej punktów, 20, zdobyła, Amerykanka, Kara Bajema. W innym meczu LM grupy A 2021/22, rosyjski Lokomotiv Kaliningrad, pokonał 3-0 ukraiński SC Prometej Dnipro Kamianskie.

Najbliższe pucharowe spotkanie  Developres Bella Dolina Rzeszów, to wyjazdowa gra 7 grudnia 2021, z SC Prometej Dnipro Kamianskie.

1 mecz fazy grupowej Ligi Mistrzyń 2021/22 (23 listopada 2021)Developres Bella Dolina Rzeszów – Dresdner SC 3-2 (25-10, 19-25, 25-15, 22-25, 15-9)

Developres Bella Dolina: Honorio, Jurczyk, Bajema, Blagojevic, Stencel, Bińczycka, Szczygłowska (libero) oraz Wenerska, Rapacz, Kalandadze. Trener: Stephane Antiga

Dresdner SC: Bock, Janiska, Strubbe, Storck, Gray, Gates, Dreblow (libero) oraz Stockmann, Van Bjskirk. Trener: Alexander Waibl.

Sędziowali: Peter Bajci ze Słowacji i Laszlo Adler z Węgier.