Miedź zwycięska w Rzeszowie w zaległym meczu z Apklan Resovią, która długo grała w dziesięciu

Opublikowano: 19-10-2021

Miedź Legnica zwyciężyła Apklan Resovię Rzeszów w zaległym meczu 9 kolejki Fortuna 1 Ligi 2021/22. Zespół ze stolicy Podkarpacia 70 minut grał w dziesięciu po czerwonej kartce, dla Aleksandra Komora.

“Pasiaki” dobrze zaczęły siódme gospodarskie ligowe spotkanie sezonu 2021/22 i w pierwszym jego kwadransie miały optyczną przewagę, dyktowały warunki gry, chociaż groźniejsze okazje stworzyli goście.

W 20 minucie spotkania, faul pierwszy sezon grającego w Apklan Resovii, Aleksandra Komora, skończył się dla niego czerwoną kartą i grająca od tej pory w przewadze “Miedzianka” zaczęła dyktować warunki gry.

W drugiej połowie spotkania mający obywatelstwo belgijskie i francuskie pomocnik Mehdi Lehaire i hiszpański defensor Jon Aurtenetxe zdobyli po golu potwierdzając, że team z Dolnego Śląska był w Rzeszowie zespołem lepszym wygrywając ósmy raz w trwającym sezonie na boiskach Fortuna 1 Ligi.

–  Jest nam bardzo szkoda, że ten mecz przegraliśmy. Zakładaliśmy inny scenariusz spotkania. Byliśmy dobrze przygotowani i ostatnie mecze pokazały, że potrafimy grać dobrze i skutecznie. Niestety grając około 70 minut w dziesięciu przeciwko takiemu zespołowi jak Miedź Legnica jest ciężko o korzystny rezultat. Oczywiście Alek Komor popełnił błąd, bo nie ma co dyskutować, decyzja arbitra była słuszna. Jednak zespół zrobił wszystko, aby dążyć do wygrania meczu. Trzeba przyjąć to wszystko na klatę. Na tym polega siła zespołu, że w takich momentach jeden za jednego da z siebie wszystko. W piłce nie zawsze wygląda to zero jedynkowo. Przegraliśmy ten mecz, mam jednak nadzieję, że do Gdyni pojedziemy z takim samym nastawieniem jak dzisiaj – powiedział Dawid Kroczek, trener Apklan Resovii Rzeszów.

Najbliższy mecz: Arka Gdynia – Apklan Resovia Rzeszów. Termin 23 października 2021.

Mecz zaległy 9 kolejka Fortuna 1 Ligi 2021/22 (19 października 2021), Apklan Resovia Rzeszów – Miedź Legnica 0-2 (0-0)

Bramki: 0-1 Lehaire (52), 0-2 Borde (77).

Apklan Resovia Rzeszów: Pindroch – Jaroch, Komor, Kubowicz, Mikulec, Pietraszkiewicz (56′ Eizenchart), Soljić, Wasiluk (24′ Podhorin), Mróz (56′ Hilbrycht, 78′ Strózik), Antonik (46′ Twardowski), Wróbel. Trener: Dawid Kroczek.

Miedź Legnica: Lenarcik – Martinez, Mijusković, Aurtenetxe, Carolina, Stróżyński (56′ Śliwa), Chuca (70′ Matuszek), Tront, Lehaire (83′ Bruno Garcia), Zapolnik (83′ Bednarski), Makuch. Trener Wojciech Łobodziński.

Sędziował: Łukasz z Szczech z Kobyłki koło Warszawy.

Żółte kartki: Mikulec, Podhorin – Lehaire.

Czerwona kartka: Komor (20 minuta faul taktyczny).

Widzów: 1178.