Rysice ogrywają Wiewióry odnosząc trzeci tryumf Tauron Ligi 2021/22

Opublikowano: 08-10-2021
Kategoria: SIATKÓWKA, Tauron Liga

Siatkarki Developres SkyRes Rzeszów zwyciężyły po tie-braku zespół ŁKS Commercecon Łódź w meczu medalistek minionego sezonu 2021/22. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-brak.

Po 132 minutach emocjonującego spotkania siatkarki Developres SkyRes Rzeszów odniosły trzeci ligowy tryumf w sezonie 2021/22, drugi wywalczony po tie-breaku.

Początek spotkania należał do Łodzianek, które wygrywały w pierwszym secie 0-4, 5-9.  Z czasem gospodynie poprawiły swą grę i po ciekawej końcówce wygrały pierwszego seta meczu.

W drugiej odsłonie lepsze okazały się przyjezdne, a duży udział w tym miała Amerykanka, Veronica Jones-Perry, która zdobywając 31 punktów, była najskuteczniejszą zawodniczką meczu. Trzecie starcie należało dla gospodyń, u których brylowała Serbka, Jeleny Blagojević.

Po zażartym boju w czwartej, wygranej przez “Wiewióry” odsłonie i zwycięstwie w meczu zdecydował tie-brak, który należał do przyjezdnych. MVP meczu została przyjmująca “Rysic” Jelena Blagojević.

Najbliższy mecz: Pałac Bydgoszcz – Developres Bella Dolina Rzeszów. Termin 15 października 2021.

3 kolejka, Tauron Ligi 2021/22, (8.10.2021), Developres Bella Dolina Rzeszów – ŁKS Commercecon Łódź 3-2 (25-23, 20-25, 25-19, 23-25, 15-11)

Developres  Bella Dolina: Wenerska, Honorio, Stencel, Jurczyk, Blagojević, Bajema, Szczygłowska (libero) oraz Rapacz, Bińczycka, Kalandadze. Trener: Stephane Antiga.

ŁKS Commercecon: Ratzke , Sobiczewska, Alagierska, Witkowska, Grajber, Jones-Perry, Maj-Erwardt (libero) oraz Piasecka, Jukoski, Pacak. Trener: Michal Masek.

Sędziowali: Jacek Litwin i Piotr Kasprzyk.