W Krakowie w meczu z Cracovią Stal zdobyła trzy gole i jeden punkt

Opublikowano: 02-10-2021

Piłkarze PGE FKS Stali Mielec zdobyli trzy gole w wyjazdowym spotkaniu 10 kolejki PKO BP Ekstraklasy 2021/22, w którym mierzyli się z Cracovią Kraków. Wywalczyli jeden punkt.

W pierwsze niespełna dziesięć minut, rozgrywanego w pierwszą sobotę dziesiątego miesiąca roku spotkania, padły dwie bramki, i było remisowo 1-1.

Mielczanie, w kolejnych minutach pierwszej połowy walczyli zawzięcie, prezentując mądry futbol, co potwierdzili kolejnymi golami, schodząc na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron lepiej spisywali Krakowianie, którzy nacierali na bramkę Rafała Strączka z coraz większą werwą. Przyniosło to gospodarzom oczekiwany skutek. Dwukrotnie umieścili futbolówkę w bramce zespołu znad Wisłoki, który w Grodzie Kraka, zremisował trzeci ligowy pojedynek sezonu 2021/22.

Zdobywcami bramek dla miejscowych w drugiej odsłonie gry byli Gruzin, Otar Kakabadze, i pechowo interweniujący, defensor PGE FKS Stal, Krystian Getniger.

Zespół z Krakowa w dotychczasowej historii ligowych gier na ekstraklasowym szczeblu, nigdy nie zwyciężył drużyny z Mielca.

Najbliższy ligowy mecz: PGE FKS Stal Mielec – Zagłębie Lubin. Termin 18 października 2021.

10 kolejka PKO BP Ekstraklasy 2021/22 (2.10.2021), Cracovia Kraków – PGE FKS Stal Mielec  3-3 (1-3)

Bramki: 1-0 Hanca (7), 1-1 Sitek (9), 1-2 Mak (22), 1-3 Piasecki (45+4- rzut karny), 2-3 Kakabadze (62), 3-3 77 (samobójcza).

Cracovia: Hrosso – Rapa, Jugas (46 Kakabadze), Rodin, Pestka, Hanca, Sadiković (87′ Balaj), Knap (63′ Rakoczy), van Amersfoort, Siplak, Alvarez (46 Loshaj). Trener: Michał Probierz.

PGE FKS Stal: Strączek – de Amo, Matras, Żyro, Wrzesiński (75′ Granlund), Urbańczyk (46′ Kościelny), Tomasiewicz, Getinger, Sitek, Piasecki, Mak (67′ Hinokio). Trener: Adam Majewski.

Żółte kartki:  Loshaj, Rodin – Piasecki, Urbańczyk, Kościelny.

Sędziował: Tomasz Wajda z Żywca.

Widzów: 6566.