Lekkoatleci z Rzeszowszczyzny z medalami mistrzostw kraju U20

Opublikowano: 06-07-2021

10 medali wywalczyli lekkoatleci z Podkarpacia w 75 Mistrzostwach Polski U20 jakie rozegrano z początkiem lipca 2021 w Lublinie. 8 razy na podium stawali reprezentanci naszego regionu, Rzeszowszczyzny.

Reprezentacja Podkarpacia, która liczyła 34 zawodniczki i zawodników zdobyła 5 złotych, 4 srebrne i 1 brązowy krążek mistrzostw kraju U20. Na najwyższym stopniu podium z regionu Rzeszowszczyny stanęli sportsmeni z Kolbuszowej, Mielca, Rzeszowa.

Medaliści z regionu:

złoto – Magdalena Niemczyk (UKS Tiki-Taka Kolbuszowa)/bieg na 100 metrów, Kamil Piecuch (LKS Stal Mielec)/chód na 10 kilometrów, Oliwier Wdowik (CWKS Resovia Rzeszów)/bieg na 200 metrów, Michał Matyja (CWKS Resovia Rzeszów)/rzut dyskiem

srebro – Oskar Frej (CWKS Resovia Rzeszów)/chód na 10 kilometrów, Magdalena Niemczyk (UKS Tiki-Taka Kolbuszowa)/bieg na 200 metrów, Dawid Piłat (LKS Stal Mielec)/rzut młotem

brąz – sztafeta CWKS Resovia Rzeszów (Karolina Hazik, Kinga Majkut, Agnieszka Szczepanik, Martyna Wojtuń) /bieg 4×400 metrów

Dwa pozostałe krążki krajowego czempionatu 2021 dla Podkarpacia wywalczyli Michał Zieleń (ULKS Technik Trzcinica) w biegu na 2 kilometry z przeszkodami, i Patryk Tylus (KKS Victoria Stal Wola) w rzucie oszczepem. W klasyfikacji medalowej Podkarpacie zajęło 2 miejsce.