Srebro i brąz IMPMM 2021 Mikołaja Krystka

Opublikowano: 13-06-2021

W Suchedniowie, na podium Indywidualnych Mistrzostw Polski Młodzików Młodszych 2021 w badmintonie stanął Mikołaj Krystek, zawodnik Orbitka Straszęcin. Zdobył dwa krążki.

Mikołaj Krystek, badmintonista Orbitka Straszęcin w maju 2021, wywalczył srebrny i brązowy krążek w krajowych mistrzostwach w grach podwójnych.

W grze mieszanej, zawodnik klubu z powiatu dębickiego, został wicemistrzem kraju grając w parze z Mają Naumczyk z Technika Głubczyce. W deblu Mikołaj Krystek występując z Maksymilianem Piekarczykiem z Seta Mazańcowice wywalczył brązowy medal

Z regionu Rzeszowszczyzny, w krajowym czempionacie w województwie świętokrzyskim startowali także Julia Piaskowska (Sokół Ropczyce), Julia Oszajca (Skarbek Gogołów), Oliwia Surowiec (ZS Czarna). Podkarpacie reprezentowała również Natalia Horst ( Badminton Przemyśl). Nikt z nich nie awansował do gier ćwierćfinałowych.