Stal remisuje bezbramkowo z Wartą w meczu beniaminków

Opublikowano: 10-04-2021
Kategoria: PKO BP Ekstraklasa

W Grodzisku Wielkopolskim piłkarze PGE FKS Stali Mielec zremisowali bezbramkowo w meczu 24 kolejki PKO BP Ekstraklasy 2020/21, z Wartą Poznań. To ich pierwszy w trwającym sezonie wyjazdowym mecz bez gola.

Pierwsza połowa, którą lepiej rozpoczęli piłkarze PGE FKS Stali Mielec stała na wielce przeciętnym ekstraklasowym poziomie. Serbski pomocnik podkarpackiej ekipy,  Andreja Prokić, starał się niepokoić  defensywę “Zielonych”, nie dała się ona ograć.

Po zmianie stron, groźnie pod bramką miejscowych było po strzałach Macieja Domańskiego.

Z czasem inicjatywę przejęli gospodarze, ale ambitnie walczący team prezesa Jacka Klimka, który miała nieznaczną przewagę w posiadaniu piłki, zdobył punkt ósmy raz remisując w gościach w sezonie 2020/21.

– Było widać, że przyjechaliśmy zdobyć trzy punkty. W pierwszej połowie nie graliśmy rewelacyjnie, ale mieliśmy sytuacje, w których powinniśmy się lepiej zachować. W drugiej połowie pokazaliśmy, że chcemy zdobyć bramkę, która by otworzyła mecz. Nie udało się to i inicjatywę przejęła Warta Poznań. Pod koniec meczu mieliśmy dużo szczęścia, bo mogliśmy stracić punkt. Zabrakło dzisiaj skuteczności i umiejętności. Szkoda, bo mogliśmy ten mecz lepiej rozegrać powiedział Leszek Ojrzyński, trener PGE FKS Stali Mielec.

Dopisujemy jeden punkt po trudnym meczu i ciężkiej walce. Nie udało się zdobyć kompletu, bo nie wykorzystaliśmy sytuacji, które stwarzaliśmy. Pierwszą połowę mieliśmy słabszą, nie tak chcieliśmy zagrać. W drugiej połowie znów graliśmy tak, jak trenujemy i do czego przyzwyczajamy kibiców. Nie udało się strzelić gola, ale wiemy, że ten mecz kosztował nas dużo siły – stwierdził szkoleniowiec Warty Poznań, Piotr Tworek.

Najbliższy mecz: PGE FKS Stal Mielec – Zagłębie Lubin. Termin 18 kwietnia 2021.

Tabela i wyniki PKO BP Ekstraklasy 2020/21 TUTAJ!

24 kolejka PKO BP Ekstraklasy 2020/21 (10.4.2021), Warta Poznań – PGE FKS Stal Mielec 0-0

Warta: Lis – Kuzdra, Ławniczak, Ivanov, Kiełb, Grzesik (83′ Rodriguez), Kupczak, Trałka, Żurawski (70′ Czyżycki), Kuzimski (54′ Zrelak), Baku. Trener: Piotr Tworek.

PGE Stal: Strączek – Żyro, Czorbadżijski, Flis, Dadok (85′ Lisowski), Matras, Tomasiewicz, Domański (66′ Mak), Getinger, Prokić, Kolev (85′ Zjawiński). Trener: Leszek Ojrzyński.

Sędziował: Tomasz Kwiatkowski z Warszawy.

Żółte kartki: Trałka – Żyro, Flis, Tomasiewicz.