Na koniec rundy zasadniczej Developres SkyRes Rzeszów zwycięża mistrza i zdobywcę Pucharu Polski

Opublikowano: 09-03-2021
Kategoria: SIATKÓWKA, Tauron Liga

W ostatniej grze części zasadniczej Tauron Ligi 2020/21 zespół Developres SkyRes Rzeszów zwyciężył drużynę mistrza i tryumfatora Pucharu Polski sprzed roku, Grupę Azoty Chemik Police. Nastaje czas paly-off.

“Rysice” już przed meczem z “Chemicznymi” miały zapewnione wygranie rundy zasadniczej. W prestiżowym boju, najciekawsza była pionierska partia, wygrana przez team z Polic po ciekawej końcówce, w której był on dokładniejszy od miejscowych.

Drugi set to pewny tryumf gospodyń, które dominowały na placu gry. Trzecie i czwarte starcie były wyrównane i zwycięsko kończone przez Rzeszowianki, które w I rundzie play-off sezonu 2020/21 zagrają z MKS Kalisz.

MVP rozgrywanego w Dzień Kobiet spotkania, trwającego 117 minut została atakująca Rzeszowianek, Kanadyjka Kiera Van Ryk.

Mecz 26 kolejki  Tauron Ligi 2020/21 (8.3 2021), Developres SkyRes Rzeszów- Grupa Azoty Chemik Police 3-1 (27-29, 25-18, 27-25, 25-22)

Developres SkyRes: Krajewska, Rasińska, Stencel, Polańska, Van Ryk, Blagojević, Krzos (libero) oraz Przybyła (libero), Fidon-Lebleu, Grabka. Trener: Stephane Antiga.

Grupa Azoty Chemik: Kowalewska, Brakocević, Kąkolewska, Baijens, Strantzali, Grajber, Maj-Erwardt (libero) oraz Żurawska (libero), Łukasik, Mędrzyk, Bałdyga. Trener: Ferhat Akbas.

Sędziowali: Szymon Prindal i Marcin Rek.