Asseco Resovia zwycięża Indykpol AZS Olsztyn. 5 tryumf sezonu PlusLigi 2020/21

Opublikowano: 14-11-2020
Kategoria: SIATKÓWKA, PlusLiga

Asseco Resovia Rzeszów pokonała Indykpol AZS Olsztyn, w spotkaniu 13 serii gier PlusLigi 2020/21. To piąta wygrana Rzeszowian w trwających ligowych rozgrywkach.

Pierwsza i druga partia to zacięte, ciekawe, emocjonujące boje, kończone po zażartej walce. Trzecia odsłona to siatkarski spektakl bez historii, zakończony zdecydowanym tryumfem “Sovii”, która ligowo grała po blisko miesięcznej przerwie.

W czwartym secie gospodarze pewnie poczynali sobie do stanu 15-8.  W dalszym jego czasie ekipa ze stolicy Warmii i Mazur, zerwała się do ataku, był remis 18-18.

Nie była jednak w stanie doprowadzić do tie-breaka i drużyna Asseco Resovii Rzeszów wygrała kolejny z rzędu mecz PlusLigi 2020/21. MVP trwającego 127 minut pojedynku, został słoweński przyjmujący gospodarzy, Klemen Čebulj.

Najbliższe spotkanie: Asseco Resovia Rzeszów – Ślepsk Malow Suwałki. Termin 17 listopada 2020.

Wyniki i tabela PlusLigi 2020/21 TUTAJ!

13 kolejka PlusLigi 2020/21 (13.11.2020), Asseco Resovia – Indykpol AZS Olsztyn 3-1 (29-27, 23-25, 25-13, 25-23)

Asseco Resovia: Krulicki, Drzyzga, Čebulj, Butryn, Täht, Tammemaa, Mariański (libero), Potera (libero) oraz Szerszeń, Jendryk, Hain. Trener:  Trener Alberto Giuliani.

AZS Indykpol: Stępień, Octavio Concepcion, Schulz, Teryomenko, Schott, Żaliński, Gruszczyński (libero) oraz Andringa, Kapica, Droszyński, Poręba, Ciunajtis (libero). Trener: Daniel Castellani.

Sędziowali: Paweł Burkiewicz i Jacek Litwin.