Górnik po zaciętym boju lepszy od Stali na inaugurację sezonu 2020/21. Udany debiut gracza z Brazylii

Opublikowano: 06-09-2020

Piłkarz ręczni SPR Stali Mielec w pionierskim boju sezonu 2020/21 po ciekawym spotkaniu ulegli w gościach Górnikowi Zabrze. W mieleckiej ekipie zadebiutował szczypiornista z Brazylii.

Mielczanie mieli dobry początku meczu na Wyżynie Śląskiej. Wygrywali 5-7. W końcowych dziesięciu minutach pierwszej odsłony spisywali się już słabiej i Zabrzanie schodzili na przerwę z pięciobramkową przewagą.

Druga odsłona to pasjonujący bój. Na 80 sekund przed końcem spotkania był remis 25-25. Rozgrywający miejscowych Łukasz Gogola, przechylił jednak szalę zwycięstwa na korzyść swego zespołu, dwukrotnie trafiając do bramki podkarpackiej ekipy.

Wielce udany debiut w SPR Stali Mielec zanotował Brazylijczyk Ramon Oliveira, który był jego najskuteczniejszym zawodnikiem Latem 2020 do drużyny prezesa Romana Kowalika, przeszedł Torus Wybrzeża Gdańsk.

Tabela i wyniki PGNiG Superligi Mężczyzn 2020/21 TUTAJ!

Najbliższy mecz: SPR Stal Mielec – Grupa Azoty SPR Tarnów. Termin 13 września 2020.

1 kolejka PGNiG Superligi Mężczyzn 2020/21, (6.9.2020), Górnik Zabrze – SPR Stal Mielec 27-25 (16-11)

Górnik: Galia, Skrzyniarz – Bondzior 3, Daćko 3, Bis 1, Tomczak 6, Łyżwa 2, Sluijters 3, Czuwara 2, Buszkow 1, Gliński, Gogola 3, Kondratiuk 2, Dudkowski 1, Adamuszek. Trener: Marcin Lijewski.

SPR Stal: Andjelić, Witkowski – Wilk 1, Janyst 1, Oliveira 9, Mochocki, Kornecki 4, Nowak, Valyntsau, Chodara, Olszewski, Petrović 1, Krytski 2, Wojdak, Ivanović 1, Krupa 6. Trener: Dawid Nilsson

Kary: 14 i 8 minut.