Piotrkowianin ograny w Mielcu

Opublikowano: 22-02-2020

Piłkarze ręczni SPR Stali Mielec pokonali Piotrkowianina Piotrków Trybunalski w 5 ligowym meczu 2020 roku. Zdobyli komplet punktów i zrewanżowali się rywalom za porażkę w I rundzie.

SPR Stal Mielec pokonując Piotrkowianina Piotrków Trybunalski wywalczyła ważne punkty, bo zdobyte z rywalem z dolnych rejonów tabeli, z którym walczy o zachowanie miejsca w PGNiG Superlidze Mężczyzn 2020/21.

Początek meczu należał do zespołu trenera Bartosza Jureckiego. Piotrkowianie wygrywali różnicą nawet 4 goli. Po początkowym falstarcie Mielczanie, spisywali się coraz lepiej i na przerwę schodzili z jednobramkową przewagą.

Po dziesięciu minutach drugiej części “Czeczeńcy” ogrywali przeciwników 16-11 i mimo ich zaciekłych ataków, nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa. Ekipa z drugiego co do wielkości miasta województwa łódzkiego, w sezonie 2019/20, po jego 22 kolejkach jest bez ligowego tryumfu w meczu w gościach.

W 19 minucie pojedynku czerwoną kartkę w wyniku gradacji kar, otrzymał zawodnik SPR Stal, Wiktor Jędrzejewski. MVP spotkania został serbski rozgrywający Mielczan, Miljan Ivanovic.

Kolejny pojedynek przedostatnie w tabeli SPR Stal Mielec zagra z zamykającą ligową tabelę teamem Grupy Azoty Tarnów. Termin 29 luty 2020.

Tabela i wyniki PGNiG Superligi Mężczyzn 2019/20 TUTAJ!

22 kolejka PGNiG Superligi Mężczyzn (22.2.2020) SPR Stal Mielec – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 24-22 (11-10)

SPR Stal: Andelić, Wiśniewski – Krępa 1, Janyst 2, Kornecki 2, Jędrzejewski, Nowak, Valyntsau 8, Wojdak 1, Ivanovic 7, Krupa 3. Trener:  Dawid Nilsson.

Piotrkowianin: Procho, Kot, Mihajlevic – Mróz 1, Szopa, Kaźmierczak, Swat 8, Turkowski 2, Nastaj, Surosz 3, Pożarek, Sobut 1, Tórz 3, Pacześny 3, Rutkowski 1. Trener: Bartosz Jurecki.

Kary: 10 i 12 minut.

Sędziowali: Michał Fabryczny z Mysłowic i  Jakub Rawicki z Katowic.