Szachiści z Czarnej w czołówce mistrzostw kraju

Opublikowano: 16-10-2016

Na podium Mistrzostw Polski seniorów w szachach szybkich seniorów stanął Mirosław Lewicki z LKSz GCKiP Czarna. Zawody rozegrano w Poroninie w weekend 15, 16 października.

Zawodnik klubu z powiatu dębickiego, w rozgrywanym w Małopolsce krajowym czempionacie zajął 3 miejsce i wywalczył brązowy medal. Na 4 pozycji MP uplasował się inny z szachistów klubu z Czarnej, 14-letni Antoni Kozak. To kolejny dobry występ nastoletniego wychowanka Skoczka Sędziszów Młp., a jego miejsce tuż za podium seniorskich zmagań to przyjemna niespodzianka.

MP rozgrywano na dystansie 11 rund, tempem 10 minut plus 5 sekund na ruch na partię. Zwyciężył mistrz międzynarodowy, Maciej Klekowski z Wisły Kraków.

W Poroninie startowało 99 zawodników. Zabrakło czołowych polskich szachistów co w niczym nie umniejsza sukcesów zwolenników królewskiej gry z Czarnej.