Na koniec ligowej jesieni 2019 Stal ogrywa Podbeskidzie – zdjęcia

Opublikowano: 30-11-2019

W ostatnim pojedynku jesieni 2019 Fortuna 1 Lidze, piłkarze PGE FKS Stali Mielec pokonali przed swymi kibicami Podbeskidzie Bielsko-Biała. Zrewanżowali się tym samym "Góralom", za porażkę w pierwszej rundzie.

Mecz drużyn mających awansowe zamierzenia do PKO Ekstraklasy 2020/21 pokazywany w TV Polsat Sport był emocjonującym piłkarskim spektaklem. Rozpoczął się od wręczenia okolicznościowej koszulki, dla kapitana PGE FKS Stal, Krystiana Getingera za 200 ligowych występów na szczeblu centralnym.

Mielczanie z impetem ruszyli na “Górali”, z Bielska Białej i już w pierwszym kwadransie, gdzie zdecydowanie przeważali, zdobyli dwa gole.

Goście, którzy w minionych trzech sezonach wygrywali w Mielcu, po tak szybkiej stracie dwóch bramek ruszyli, do ataków. Byli agresywniejsi, aktywniejsi od piłkarzy Stali, którzy przyjmowali ich na swej połowie.

Przed przerwą Bielszczanie zdobyli bramkę po rzucie karnym za zagranie piłki ręką. Po zmianie stron animusz przyjezdnych nieco osłabł.

PGE Stal w drugiej części pojedynku grała defensywnie, uspokoiła przebieg rywalizacji. Kiedy w 77 minucie defensor Podbeskidzia, Filip Modelski, otrzymał czerwoną kartkę za faul taktyczny gospodarzom było łatwiej wywalczyć czwarte pierwszoligowe zwycięstwo z rzędu.

W końcówce meczu, w Fortuna 1 Lidze, zadebiutował 15-letni wychowanek UKS SMS Stal Mielec, Bartosz Bajorek. Delegatem do spraw bezpieczeństwa na meczu Stal – Podbeskidzie był Wiesław Lada z Żyrakowa, wiceprezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, prezes Podokręgu Dębica.

PGE FKS Stal Mielec zakończy jesień 2019, wyjazdowym meczem 1/8 Pucharu Polski, z drugoligowymi Błękitnymi Stargard. Termin tego pojedynku to 4 grudnia 2019.

Tabela i wyniki Fortuna 1 Ligi 2019/20 TUTAJ!

20 kolejka, Fortuna 1 Liga 2019/20 (30.11.2019), PGE FKS Stal Mielec – Podbeskidzie Bielsko-Biała 2-1 (2-1)

Bramki: 1-0 Żyro (13), 2-0 Mak (15), 2-1 Sierpina (43 – rzut karny).

PGE FKS Stal: Primel – Stasik, Bodzioch, Żyro, Getinger, Urbańczyk, Sojlić (46′ Bielak), Nowak, Tomasiewicz (90+4′ Bajorek), Mak, Janoszka (58′ Prokić). Trener: Dariusz Marzec.

Podbeskidzie: Polacek – Gach, Komor, Osyra, Modelski, Daniel, Sieracki (69′ Sopoćko), Figiel, Rakowski (85′ Martin), Sierpina, Roginić. Trener: Krzysztof Brede.

Sędziował: Tomasz Marciniak z Płocka.

Żółte kartki: Tomasiewicz, Urbańczyk – Osyra.

Czerwona kartka: Modelski (77 minuta).

Widzów: 2929.