Rycerze Wiosny przerwali serię Stali – zdjęcia

Opublikowano: 08-03-2019

Nazywani z dawna ''Rycerzami Wiosny" piłkarze ŁKS Łódź przerwali serię 14 pierwszoligowych gier bez porażki PGE FKS Stal Mielec. Był to szlagier 23 kolejki Fortuna 1 Ligi 2018/19.

Pierwsza połowa mających awansowe plany do Lotto Ekstraklasy drużyn z Mielca i Łodzi należała do Stali. Gospodarze nacierali na przyjezdnych prezentując się od nich korzystniej.

Andreja Prokić (przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem) i Grzegorz Tomasiewicz (mocne uderzenie obronione przez golkipera) mogli dać Mielczanom prowadzenie

Goście przed przerwą rzadko zapędzali się w pole karne gości. Po zmianie stron Łodzianie zagrali odważniej, rozsądniej w defensywie. Gola na wagę zwycięstwa zdobyli po rzucie karnym za faul Josipa Soljicia.

Ekipa znad Wisłoka mimo ataków nie potrafiła sforsować obrony przyjezdnych, chociaż ostatnie minuty grała w przewadze po czerwonej kartce dla słowackiego defensora Lukasa Bielaka. W doliczonym czasie gry trwało ostrzeliwanie bramki ŁKS. W słupek trafił Łukasz Wroński.

Mielczanie przegrali drugi ligowy mecz w roli gospodarza w sezonie 2018/19. Łodzianie zrewanżowali się Stali za porażkę 0-2 z  rundy jesiennej 2018 i nie przegrali 15 meczu z rzędu.

Mecz pokazywał Polsat Sport Extra. Kolejny pojedynek Stali Mielec to wyjazdowa gra z GKS Tychy. Termin 15 marca 2019. Spotkanie także będzie można zobaczyć w TV Polsat.

Tabela i wyniki Fortuna 1 Ligi 2018/19 tutaj.

23 kolejka Fortuna 1 Liga 2018/19 (8.3.2019), PGE FKS Stal Mielec – ŁKS Łódź 0-1 (0-0)

Bramka: 0-1 Rozwandowicz (53 – rzut karny).

PGE FKS Stal: Kiełpin – Spychała, de Amo, Dobrotka, Getinger (81′ Gąsior), Tomasiewicz (70′ Mendi), Soljić, Janoszka, Nowak, Urbańczyk (82′ Wroński ), Prokić. Trener: Artur Skowronek.

ŁKS: Kołba – Grzesik, Rozwandowicz, Juraszek, Klimczak, Ramirez (80 Wolski), Bielák, Kalinkowski, Łuczak (63 Bryła), Pyrdoł, Kujawa, (90: Radionow). Trener: Kazimierz Moskal.

Żółte kartki: Tomasiewicz, Wroński (Stal) – Łuczak, Bryła, Bielák, Wolski, Kalinkowski (ŁKS).

Czerwona kartka: Bielak (78 minuta/za dwie żółte).

Sędziował: Robert Marciniak z Krakowa.

Widzów: 4815.