Medaliści lekkoatletycznych MPJiM 2019

Opublikowano: 07-07-2019

Na podium młodzieżowych (U23) i juniorskich (U20) lekkoatletycznych mistrzostw kraju 2019 stawali zawodnicy CWKS Resovii Rzeszów i LKS Stali Mielec. Zawody rozegrano w czerwcu i lipcu.

Medaliści mistrzostw kraju w Lublinie (MMP) i Raciborzu (MPJ) 2019:

CWKS Resovia Rzeszów:

1 miejsce – Wiktoria Miąso (MPJ, skok wzwyż), 2 miejsce – Klaudia Wojtunik (MMP, 100 metrów przez płotki/rekord życiowy – na zdjęciu druga z lewej), 3 miejsce – Resovia Rzeszów (MMJ sztafeta 4×400 metrów mężczyzn, Marcin Dzimira, Damian Tereszkiewicz, Karol Sokół, Konrad Bernal),

LKS Stal Mielec:

2 miejsce – Wiktoria Raś (MPJ, chód na 10 kilometrów).

Z Podkarpacia na podium stanęła też sztafeta kobiet Victorii Stalowa Wola 4×400 metrów.

Na słowa uznania zasłużyła też Emilia Czapka z Resovii Rzeszów w biegu na 800 metrów. Sędziszowianka w MPJ zajęła 5 lokatę, ale rywalizacja rozegrana została w czasie jakiego nie notowano od lat.