Developres wreszcie zwycięski w domu

Opublikowano: 03-10-2016
Kategoria: SIATKÓWKA, Inne zawody

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów zwyciężyły w IV Turnieju o Puchar Developresu. Gospodynie tryumfatorkami zawodów w stolicy Podkarpacia, których w miniony weekend rozegrano czwartą edycję zostały pierwszy raz.

Podopieczne trenera Jacka Skroka okazały się najlepsze chociaż nie wygrały wszystkich pojedynków. Uległy mistrzowi Ukrainy, Chimikowi Jużne, który mimo, że nie doznał porażki zajął 2 miejsce w zawodach.

Stało się tak dlatego, iż o kolejności miejsc decydowała ilość wygranych setów, a potem małe punkty. Każdy turniejowy mecz bez względu od wyniku miał 3 sety.

Puchar za zwycięstwo wręczył rzeszowskiemu teamowi, właściciel Developresu Ryszard Walas.

MVP turnieju została zawodniczka gospodarzy, ich kapitan Katarzyna Mróz.

Ekipa z Rzeszowa wygrała już czwarty z rzędu turniej w okresie przygotowawczym co jest z pewnością dobrym prognostykiem przed rozpoczynającym się w połowie października sezonem 2016/17.

Skład Developres SkyRes: Kaczmar, Helić, Kaczorowska, Kamenova, Mróz, Hawryła, Borek, Nickowska, Śliwińska, Flakus, Żabińska.

Testowana była Ukrainka Julia Molodtsova, która jednak nie przekonała do siebie sztabu szkoleniowego klubu z Rzeszowa.

Wyniki: Developres SkyRes – Chimik 1-2 (25-13, 17-25, 22-25), Developres- ŁKS 3-0 (25-18, 25-15, 25-17), Developres – Muszynianka 2-1 (25-11, 20-25, 25-18), Developres – KSZO 3-0 (25-10, 25-21, 25-19)Muszynianka – KSZO 2-1, ŁKS – Chimik 0-3, KSZO – Chimik 1-2, KSZO – ŁKS 1-2,  Chimik – Muszynianka 2-1, ŁKS – Muszynianka 2-1.

Kolejność zawodów: 1. Developres SkyRes Rzeszów, 2. Chimik Jużne,  3. Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna, 4. ŁKS Commercecon Łódź, 5. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Tekst: S.Siwiec, foto: P.Cyrulik