Brąz LSK 2018/19 dla siatkarek Developres SkyRes Rzeszów

Opublikowano: 02-05-2019
Kategoria: SIATKÓWKA, Tauron Liga

Siatkarki Developres SkyRes Rzeszów 2 maja wywalczyły brązowy medal LSK 2018/19. Rzeszowianki powtórzyły tym samym swój najlepszy ligowy wynik z rozgrywek 2016/17 kiedy też były na 3 miejscu.

138 minut trwał czwarty bój o brązowy krążek Ligowi Siatkówki Kobiet 2018/19, po którym ekipa prezesa Rafała Mardonia cieszyła się z osiągnięcia celu.

Po zaciętej pierwszej partii, wygranej przez zespół Policzanek, w drugiej odsłonie rozbiły one Rzeszowianki, które raziły bezradnością.

Kiedy wszystko wskazywało, że przyjezdne odniosą meczowy tryumf i rywalizacja o brąz LSK rozstrzygnie się w 5 spotkaniu, zaplanowanym w Policach w trzecim secie w drużynę Developres SkyRes Rzeszów wstąpiły nowe siły.

Nie mające nic do stracenia gospodynie ruszyły do odważnych, zdecydowanych i skutecznych ataków kończąc  zwycięsko trzeci i czwarty set. Tie-break to dominacja Rzeszowianek, które po jego zakończeniu odebrały medale MP.

MVP spotkania została wybrana atakująca “Rysic” Katarzyna Zaroślińska-Król.

4 mecz o 3 miejsce Ligi Siatkówki Kobiet 2018/19 (Rzeszów, 2 maja 2019)Developres SkyRes Rzeszów – Chemik Police 3-2 (26-28, 10-25, 25-19, 25-22, 15-7).  Wynik gier o 3 miejsce 3-1 dla Rzeszowianek.  Gra o 3 miejsce LSK toczyła się do 3 zwycięstw.

Developres SkyRes: Barakowa, Zaroślińska-Król, Witkowska, Tokarska, Blagojević, Rousseaux, Sawicka (libero) oraz Medyńska (libero), Janewa, Rabka, Mlejnkova, Hatala, Hawryła. Trener: Bartłomiej Dąbrowski.

Chemik: Mirković, M. Łukasik, Ogbogu, Chojnacka, Grajber, Busa, Krzos (libero) oraz Mędrzyk, Pleśnierowicz, Gamma, Bednarek. Trener: Marcello Abbondanza.

Sędziowali: Marcin Myszkowski i Mirosław Beń, Mazowiecki i Podlaski Okręgowy Związek Piłki Siatkowej.

Widzów: 3526.