Sensacja! Stal przegrywa z Sołą. Ostatni lepsi od chcących awansować

Opublikowano: 06-04-2019
Kategoria: PIŁKA NOŻNA, III Liga

Zamykająca tabelę trzecioligowej grupy IV, Soła Oświęcim, pokonała w meczu 22 kolejki 2018/19 mającą awansowe aspiracje Stal Rzeszów. To sensacyjne rozstrzygnięcie.

W pierwszej połowie był to wyrównany bój. Po zmianie stron na placu boju dominowała Stal, ale nie zdołała wywieźć z Oświęcimia nawet punktu.

“Osobowością” meczu w Małopolsce był doskonale spisujący się w bramce 24-letni  golkiper zespołu gospodarzy, Bartosz Szelong.

Stal Rzeszów to najmocniejszy przeciwnik, z którym do tej pory graliśmy. Tym bardziej się cieszę, że przyszło nam się przełamać właśnie w takim momencie i z taką mocną drużyną. W drugiej połowie Stal postawiła nam bardzo trudne warunki, praktycznie byliśmy bez piłki, a to  kosztowało nas wiele zdrowia – powiedział na pomeczowej konferencji prasowej Łukasz Surma, trener Oświęcimian.

Kolejny mecz Stali Rzeszów to pojedynek w stolicy Podkarpacia z Spartakusem Daleszyce. Termin 10 kwietnia 2019.

Tabela i wyniki III ligi grupy IV 2018/19 tutaj.

22 kolejka 2018/19, III Liga, grupa IV (6.4.2019), Soła Oświęcim – Stal Rzeszów 2-1 (2-0)

Bramki: 1-0 Szela (15), 2:0 Terbalyan (32), 2-1 Mozler (67).

Soła: Szelong – Chowaniec (66′ Jaworek), Kasolik, Rutkowski, Witkowski, Wyjadłowski (84′ Morawski), Duda, Szymczak, Feruga, Szela, Terbalyan (90′ Stankiewicz). Trener: Łukasz Surma.

Stal: Otczenaszenko – Trznadel (87′ Szeliga), Kostkowski, Cyfert, Jarecki (77′ Chromiński), Sierant(46’Kobusiński), Ligienza (63′ Mozler 7), Reiman, Nawrot (55′ Płonka), Głowacki, Goncerz. Trener: Janusz Niedźwiedź.

Sędziował: Jakub Moskal z Skarżyska-Kamiennej.

Żółte kartki: Sierant, Cyfert, Nawrot, Ligienza, Reiman – Witkowski, Wyjadłowski, Szela.