W Myślenicach sumocy z Gnojnicy Woli i Lubziny zdobyli medale MMP

Opublikowano: 24-02-2019

Aż 15 razy na podium Mistrzostw Polski 2019 w sumo młodzieżowców do lat 21 i 23 stawali atleci klubów Syreny Gnojnica Wola i LUKS Lubzina. Mistrzostwa kraju rozegrano 23, 24 lutego w, Małopolsce, w Myślenicach.

3 medale krajowego czempionatu zdobył Jakub Nowakowski z LUKS Lubzina. Medaliści Młodzieżowych Mistrzostw Polski 2019 w sumo z Gnojnicy Woli i Lubziny.

Tytuły mistrzów kraju i złote medale wywalczyli:  U21 – kategoria 70 kilogramów/Hubert Dęborowski (Lubzina), U23 – kat 55 kg/Klaudia Pieprzak (Gnojnica Wola), kat 60 kg/Patrycja Jezuwid (Gnojnica Wola ) kat 70 kg/Przemysław Kubisztal (Lubzina), kat 85 kg/Adrian Gondek (Lubzina), 100 kg/Jakub Nowakowski (Lubzina),

2 miejsca i srebrne medale zdobyli: U21 – kat 85 kg/Adrian Gondek (Lubzina), kat 100 kg/Jakub Nowakowski (Lubzina), U23 – kat 65 kg – Faustyna Gondek (Lubzina),

3 miejsca i brązowe medale zdobyli: U21 – kat 60 kg/Patrycja Jezuwid (Gnojnica Wola), kat 65 kg/Faustyna Gondek (Lubzina), kat open/Jakub Nowakowski (Lubzina), U23 – kat 55 kg/Natalia Fąfara (Gnojnica), kat 60 kg/Justyna Fąfara (Gnojnica Wola), kat 70 kg/Hubert Dęborowski (Lubzina).