Polonia Rzeszów na podium futsalowych MP 2019

Opublikowano: 03-02-2019
Kategoria: FUTSAL, Inne Zawody

W Zawierciu rozegrano Mistrzostwa Polski Olbojów +35 w futsalu. Krajowy czempionat 2019 odbył się na Śląsku. 3 miejsce wywalczył team Polonii Rzeszów. W zawodach walczyła też Kolbuszowianka Kolbuszowa.

Futsalowe mistrzostwa kraju 2019 rozegrano w pierwszy weekend lutego. Była to jego już 29 edycja.

Polonia Rzeszów w rywalizacji w Zawierciu w zmaganiach grupowych (eliminacje i finały) pokonała MTS Knurów 6-2, Szczakowiankę Jaworzno 4-2, Stadion Zawiercie 5-1, MOS Kielce 4-0, Victorię Częstochowa 5-0, Wartę Zawiercie 5-2, Hutnik Kraków 7-1, zremisowała z RKS Radomsko 3-3.

W grze półfinałowej Rzeszowianie ulegli późniejszym zwycięzcom Pogoni Szczecin 2-3, a spotkaniu o 3 pozycję okazali się lepsi od RKS Radomsko, po remisie 1-1 w regulaminowym czasie gry pokonując go 2-0 w rzutach karnych.

Odboje Kolbuszowianki Kolbuszowa zakończyli start w krajowych w grupowej fazie eliminacyjnej, po przegranych z GKS-owi Jastrzębie 3-6, Hutnikiem Kraków 6-8, Polonią Warszawa 5-7 i remisie z Widzewem Łódź 4-4.

Najstarszym uczestnikiem turnieju w Zagłębiu Dąbrowskim, w którym walczyło 22 zespoły, był 69-letni Tomasz Wrzyszcz z Cracovii Kraków, która uplasowała się na 2 pozycji.