Remis FKS Stal w zaległym boju Nice 1 Ligi w Grudziądzu

Opublikowano: 24-04-2018

Piłkarze pierwszoligowej drużyny FKS Stali Mielec zremisowali 24 kwietnia wyjazdowy pojedynek z Olimpią Grudziądz. Było to zaległe z marca spotkanie 20 kolejki Nice 1 Ligi.

Walczący o zachowanie pierwszoligowego statusu zespół Olimpii Grudziądz stoczył ciekawy bój z mającymi awansowe aspiracje Mielczanami. Goście, grający w pierwszej połowie z wiatrem przeważali i prowadzili.

Po zmianie stron rozgorzała nieustępliwa walka z obu. Gospodarze doprowadzili do wyrównania i nieustępliwie atakowali do końcowych minut.

Z perspektywy całego spotkania zasłużony remis – stwierdził na pomeczowej konferencji szkoleniowiec FKS Stal, Zbigniew Smółka.

Kolejny mecz FKS Stal Mielec to wyjazdowym mecz z Zagłębiem Sosnowiec. Termin 28 kwietnia.

FKS Stal Mielec – Olimpia Grudziądz 2-2 (0-2)

Bramki: 0-1 Banaszewski (31), 0-2 Arak (35), 1-2 Adamczyk (51), 2-2 Šoljić, samobójcza (70).

Olimpia: Królczyk – Ciechanowski, Žitko, Wełna, Kaczmarek (46′ Feruga), Jazvić, Kurowski, Martínez, Adamczyk (90′ Handzlik), Bancessi (71′ Podlogar), Vukušić. Trener: Dariusz Kubicki.

FKS Stal: Majecki – Kiercz, Dobrotka, Grodzicki, Sadzawicki, Škoflek (62′ Wroński), Šoljić (85′  Marciniec), Janota, Nowak (73′ Swędrowski), Banaszewski, Arak. Trener: Zbigniew Smółka

Sędziowie: Mariusz Korpalski z Torunia.

Żółte kartki:  Martínez, Wełna – Kiercz.

Widzów: 1000.