Finał LSK nie dla Developresu SkyRes

Opublikowano: 23-04-2018
Kategoria: SIATKÓWKA, Tauron Liga

Drużyna siatkarek Developresu SkyRes Rzeszów nie zagra w finale Ligi Siatkówki Kobiet sezonu 2017/18. Rzeszowianki przegrały 2-1 w półfinałowych bojach ŁKS Commercecon Łódź.

Ekscytującym, przez większość część, był rozegrany 23 kwietnia trzeci pojedynek półfinału LSK pomiędzy teamami z Rzeszowa i Łodzi.  We wcześniejszych spotkaniach półfinałowych oba zespoły zwyciężały kiedy grały w roli gospodarza

Seta otwarcia, trzeciego boju o awans do finału, po zaciętej walce w końcówce wygrywa team słowackiego trenera Michała Maska. Drugie i trzecie starcie bez historii dla zespołu gospodyń. Drużyna z Miasta Włókniarzy miała wtedy spore problemy z przyjęciem.

Przez długi czas czwartej odsłony do wiele wskazywało, że spotkanie na swoją korzyść rozstrzygnie team ze stolicy Podkarpacia i wywalczy historyczny awans do gier o mistrzostwo kraju.

Łodzianki przegrywały 16-7, 22-17, ale nie pasowały. Po emocjonującej końcówce tego seta, jak i przebiegu tie-braka okazały się zwycięskie i grają o złoto LSK.

Rzeszowianki tak jak w ubiegłym sezonie walczyć będą o brąz najwyższej krajowej ligi siatkówki pań. Rywal Budowlani Grot Łódź. Pierwszy mecz 26 kwietnia w Rzeszowie.

MVP meczu: Zuzanna Efimienko-Młotkowska (ŁKS Commercecon).

Developres SkyRes Rzeszów – ŁKS Commercecon Łódź 2-3 (27-29, 25-17, 25-11, 26-28, 13-15). Stan rywalizacji 2-1.

Developres SkyRes: Kaczmar, Helić, Rousseaux, Blagojević, Żabińska, Ptak, Sawicka (libero) oraz Rabka, Andruszko, Nowakowska, Kaczorowska. Trener: Lorenzo Micelli.

ŁKS Commercecon: Papafotiou, Kowalińska, McClendon, Sielicka, Kwiatkowska, Efimienko-Młotkowska, Strasz (libero) oraz Rafałko, Szyjka, Wawrzyńczyk, Mras. Trener: Michał Masek.

Sędziowali:Bartłomiej Baniak i Aleksandra Szydełko z Opolskiego Związku Piłki Siatkowej.

Widzów: 1650.