Remis wywalczyli godzinę grając w dziesięciu

Opublikowano: 20-04-2018

FKS Stal Mielec zremisowała z Odrą Opole mecz 27 kolejki piłkarskiej Nice 1 Ligi 2017/18. Mielczanie godzinę grali w dziesięciu po czerwonej kartce dla Leandro. Wyrównującego gola zdobyli przed końcem meczu.

Pełen dramaturgii mecz oglądali 20 kwietnia kibice w Mielcu, jak i zgromadzeni przed telewizorami bo spotkanie transmitował live Polsat Sport.

Od 27 minuty meczu Mielczanie grali w dziesiątkę po ukaraniu czerwoną kartką walecznego Leandro. W 83 minucie gospodarze przegrywali 0-2. Nie pasowali. Atakowali pierwszoligowego beniaminka do ostatnich minut i zdobyli punkt.

Dla Zbigniewa Smółki, szkoleniowca FKS Stal był to mecz “z sentymentem”. W przeszłości był piłkarzem i trenerem klubu z Opola.

Kolejne spotkanie zespołu znad Wisłoki 24 kwietnia. Będzie to zaległy z marca, wyjazdowy pojedynek 20 kolejki Nice 1 Ligi z Olimpią Grudziądz.

FKS Stal Mielec – Odra Opole 2-2 (0-0)

Bramki: 0-1 Skrzypczak (70, rzut karny), 0-2 Skrzypczak (81), 1-2 Nowak (85, rzut karny), 2-2 Janota (90).

FKS Stal: Majecki – Kiercz, Leandro, Soljic (84′ Djermanović), Nowak, Arak, Skoflek (34′ Dobrotka),  Janota, Sadzawicki (71′ Wroński), Banaszewski, Grodzicki. Trener: Zbigniew Smółka.

Odra: Kuchta – Kowalski, Trznadel (53′ Mikinic), Brusiło, Bonecki (76′ Niziołek), Ledecky,  Winiarczyk, Skrzypczak, Peroński (53′ Habusta), Bodzioch, Wodecki.

Sędziował: Łukasz Szczech z Warszawy.

Żółte kartki: Leandro, Janota – Peroński, Bonecki, Kuchta.

Czerwona kartka: Leandro (27′ dwie żółte kartki).