Raków zrewanżował się Stali

Opublikowano: 07-04-2018

Raków Częstochowa wygrał 7 kwietnia mecz 25 kolejki Nice 1 Ligi z FKS Stal Mielec. Drużyna spod Jasnej Górny zrewanżowała się tym samym teamowi znad Wisłoki, który pokonał ich jesienią 1-2.

Mielczanie z impetem od pierwszych minut ruszyli do ataków. Szybko objęli prowadzenie i… oddali inicjatywę gościom.

Raków do końca pierwszej połowy dyktował warunki gry. Wykorzystując niefrasobliwość FKS Stal w defensywie objął prowadzenie. Po zmianie stron Częstochowianie podwyższyli wynik i starali się kontrolować przebieg boiskowych wydarzeń.

Gospodarze dopiero w ostatnim kwadransie zdobyli kontaktowego gola, a na więcej nie było ich stać. Raków w Mielcu wygrał 7 raz w gościach, a Stal ulegając drużynie z Częstochowy przegrała 7 mecz w sezonie 2017/18. To też pierwsza ligowa porażka Mielczan, wiosną 2018. Spotkanie pokazywał Polsat Sport.

Najbliższy mecz FKS Stal Mielec to zaległe spotkanie 23 kolejki Nice 1 Ligi z mającą awansowe plany Miedzią Legnica. Termin 11 kwietnia.

FKS Stal Mielec – Raków Częstochowa 2-3 (1-2)

Bramki: 1-0 Janota (8), 1-1 Formella (38), 1-2 Czerkas (42), 1-3 Radwański (47), 2-3 Dobrotka (86 – rzut karny).

FKS Stal: Majecki – Dobrotka, Leandro, Soljic (78. Górka), Nowak (69. Swędrowski), Arak, Janota, Sadzawicki, Marciniec (46. Sobczak), Banaszewski, Grodzicki. Trener: Zbigniew Smółka

Raków: Szumski – Rakhmanov, Figiel, Radwański, Czerkas, Formella (70. Mesjasz). Malinowski (87. Djalo Embalo), Łabojko, Mondek (46. Sapała), Góra, Tomalski. Trener: Marek Papszun.

Sędziował: Sebastian Jarzębak z Bytomia.

Żółte kartki: Sojlić – Embalo, Tomalski, Sapała.

Czerwona kartka: Sapała (90 – dwie żółte).

Widzów: 3683.