Asseco Resovia w szlagierze zdobywa punkt

Opublikowano: 04-02-2018
Kategoria: SIATKÓWKA, PlusLiga

Siatkarski team Asseco Resovii Rzeszów w szlagierowym spotkaniu 19 kolejki 2017/18 uległ po tie-breaku PGE Skrze Bełchatów. Rzeszowianie trzeci raz w tym sezonie musieli uznać wyższość Bełchatowian. Rozegrany 4 lutego mecz był zaciętym, wyrównanym spotkaniem.

Przez większą część pierwszego seta dominowali gospodarze, wygrywając nawet 20-14. Fatalna końcówka sprawiła, że górą byli goście. Drugi set toczył się pod dyktando “Pasów”.

Kolejne odsłony rozstrzygają się na przewagi. Trzecia partia, którą wygrywają “Pasy”, i czwarty set gdzie górą są zawodnicy Skry to czas zaciętej walki.

Zwycięzcę spotkania wyłonił tie-brak. “Rządzili” w nim przyjezdni, którzy wygrali 14 ligowe spotkanie w trwającym sezonie i wraz z grupą swych wiernych fanów cieszyli się z odniesionego sukcesu.

Team ze stolicy Podkarpacia grał bez kontuzjowanego środkowego, Bartłomieja Lemańskiego.

Rzeszowianie przegrali 7 mecz PlusLigi 2017/18. Ich kolejny ligowy bój to spotkanie z beniaminkiem, Wartą Zawiercie. Termin 10 luty.

Asseco Resovia Rzeszów – PGE Skra Bełchatów 2-3 (23-25, 25-15, 26-24, 24-26, 10-15)

Asseco Resovia: Tichacek, Jarosz, Rossard, Śliwka, Możdżonek, Dryja, Masłowski (libero), Rusek (libero), Depowski, Perłowski, Schoeps, Kędzierski.

PGE Skra: Lisinac, Bednorz, Wlazły, Janusz, Kłos, Ebadipour, Piechocki (libero), Milczarek (libero), Czarnowski, Penczew, Nedelijkovic, Romać.

Sędziowali: Marcin Herbik i Tomasz Janik z Warszawy.

Widzów: 4500.