Na starcie Stal ogrywa spadkowicza. Niewykorzystany karny. Gol debiutanta – zdjęcia

Opublikowano: 28-07-2017

W inauguracyjnym pojedynku Nice 1 Ligi sezonu 2017/18 piłkarze FKS Stali Mielec, 28 lipca, zwyciężyli 1-0 spadkowicza z Lotto Ekstraklasy, Ruch Chorzów. Mecz, który pokazywał Polsat Sport był interesującym widowiskiem.

Licznie zgromadzeni kibice zobaczyli ciekawe, zwłaszcza w drugiej części, widowisko. Wynik do końca był niewiadomą.

W obu zespołach latem doszło do kadrowych rewolucji.  W FKS Stal Mielec z trzynastu nowych zawodników, na mecz z Chorzowianami, mającymi do połowy sierpnia zakaz transferowy, w wyjściowej jedenastce było ich sześciu.

Zwycięskiego, jak się okazało gola, zdobył Łukasz Wroński, 23-letni, wychowanek GKS Bełchatów, który do Mielca trafił latem z Wigier Suwałki.

Początek spotkania należał do miejscowych. Z czasem grający z kontry goście zaczęli sobie poczynać coraz odważniej. W pierwszej połowie oba zespoły bramkowych okazji miały niewiele.

Po zmianie stron gospodarze ruszyli do ataku, i już 10 sekund po rozpoczęciu drugiej połowy, przy niefrasobliwej postawie defensywy przyjezdnych, strzelili bramkę dającą trzy punkty.

W 62 minucie, rzutu karnego dla Mielca nie wykorzystał Krystian Getinger. Jego uderzenie było złe, i bez trudu obronił je słowacki bramkarz “Niebieskich”, Libor Hrdlicka.

Niedługo potem Chorzowianie mieli najlepszą okazję do wyrównania. Na szczęście dla gospodarzy, 18-letni napastnik, Artur Balicki pogubił się, i z niewielkiej odległości trafił w nogi 18-letniego golkipera FKS Stal, wypożyczonego z Legii Warszawa, Radosława Majeckiego.

Chorzów szukał do końca meczu szans na remis. Mielec grał uważnie i nie pozwolił na rozdział punktów.

W 2 kolejce Nice 1 Ligi, 5 sierpnia, FKS Stal Mielec zagra na wyjeździe. Przeciwnik to GKS Tychy. Mecz pokaże Polsat Sport.

FKS Stal Mielec – Ruchów Chorzów 1-0 (1-0)

Bramka: 1-0 Wroński (46).

Stal: Majecki – Sadzawicki, Kiercz, Granczov, Getinger, Marciniec, Wroński (83 Buczek), Bernhardt (54 Buczek), Cholewiak, Djermanović (73 Banaszewski), W. Gancarczyk. Trener: Zbigniew Smółka.

Ruch: Hrdlicka – Komarnicki, Czajkowski, Trojak, Pazio, Przybecki, Walski (87 Starzyński), B. Nowak, Urbańczyk, Słoma (67 Siedlik), Arak (67 Balicki). Trener: Krzysztof Warzycha.

Sędziował: Łukasz Szczech z Warszawy.

Żółte kartki: Getinger – Słoma.

Widzów: 4800.