Trener z Ropczyc z drużyną z Tarnowa awansował do I ligi

Opublikowano: 28-05-2017

Siatkarki Grupy Azoty Tarnów PWSZ Tarnów, których szkoleniowcem jest Michał Betleja z Ropczyc, awansowały na szczebel I ligi 2017/18. Ekipa z Małopolski, w turnieju finałowym o mistrzostwo II ligi w Opolu, zajęła 2 miejsce.

Zawody turnieju finałowego o tryumf w II lidze, i promocję na zaplecze PlusLigi, rozgrywane były w stolicy Opolszczyzny 24-28 maja. Rywalizowało 5 drużyn.

Do I ligi awansowały 2 czołowe ekipy turnieju. Kolejność: 1. ECO AZS Uni Opole. 2.Grupa Azoty PWSZ Tarnów, 3. AZS AWF UKSW Warszawa, 4. PLKS Pszczyna, 5. Bluesoft Mazovia Warszawa.

Drużyna trenera Michała Betleji, to zwycięzca drugoligowej grupy V. W turnieju finałowym Tarnowianki zwyciężyły 3-1 AZS AWF Warszawa, 3-0 Bluesoft Mazovia Warszawa, 3-0 PLKS Pszczyna  i przegrały 3-1 ECO AZS Uni Opole.

Michał Betleja to były siatkarz i trener występujących na drugoligowym szczeblu Błękitnych Ropczyce.