6 razy na podium OOM

Opublikowano: 09-08-2016

6 medali wywalczyli juniorzy młodsi naszych klubów, którzy w rozegranych we Wrocławiu lekkoatletycznych finałach 22 Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Na podium stanęli reprezentanci Tiki-Taka Kolbuszowa, Resovii Rzeszów i Stali Mielec.

Złoto wywalczyli Wiktoria RaśJulia Mądra ze Stal Mielec w chodzie na 5 kilometrów i Szymon Zięba z Tiki-Taki Kolbuszowa w biegu na 1500 metrów.

Srebrne krążki zdobyli Klaudia Wojtunik z Resovii Rzeszów na dystansie 100 metrów przez płotki i sztafeta mężczyzn Tiki-Taki w biegu 4X400 (Rafał Popielarz, Szymon Zięba, Tomasz Maziarz, Radosław Maciąg).

Z brązowym medalem krajowego czempionatu ze stolicy Dolnego Śląska wrócił Maksymilian Kulig ze Stali Mielec, który był 3 wchodzie na 3 kilometry.

Podkarpacie wywalczyło w sumie 9 medali. W zawodach sklasyfikowano młodych sportowców 223 klubów, w tym 3 z naszego regionu, a 9 z województwa podkarpackiego.