Rysice po pasjonującym boju uległy Chemikowi

Opublikowano: 13-01-2024
Kategoria: SIATKÓWKA, Tauron Liga

W szlagierowym pojedynku 15 kolejki Tauron Ligi sezonu 2023/24, zespół PGE Rysic Rzeszów uległ Grupie Azoty Chemikowi Police. Mecz rozstrzygnięty został po tie-breaku.

W pierwszej, wielce zażartej partii, toczonego w drugą sobotę stycznia 2024 roku pojedynku, wygranej przez Policzanki zespoły zdobyły aż 66 punktów. Druga i trzecia odsłona trwającego 165 minut pojedynku należały do gospodyń, “zbitych” w czwartym secie.

Tie-brak toczył się pod dyktando przyjezdnych, które odniosły czternasty tryumf w sezonie 2023/24 i powiększyły do pół tuzina punktów przewagę nad Rzeszowiankami, które na siedem pojedynków przed końcem części zasadniczej 2023/24 są na drugim miejscu w tabeli Tauron Ligi.

Ekipa z Rzeszowa drugi raz w sezonie 2023/24 musiała uznać wyższość rywalek z województwa zachodniopomorskiego. W pierwszej rundzie Policzanki tryumfowały nad Rzeszowiankami w trzech setach.

MVP meczu w stolicy Podkarpacia, który trwał ponad 160 minut, została 25-letnia przyjmująca teamu gości, Monika Fedusio. Najwięcej punktów, po 31, zdobyły, Gabriela Orvošová, czeska atakująca rzeszowskiej drużyny i  Inneh-Varga, węgiersko-rumuńska siatkarka pochodzenia benińskiego, grająca w teamie z Polic na pozycji atakującej.

Najbliższy mecz #Volley Wrocław – Rysice Rzeszów. Termin 20 stycznia 2024.

15 kolejka Tauron Ligi 2023/24, (14 stycznia 2024), PGE Rysice Rzeszów – Grupa Azoty Chemik Police 2-3 (32-34, 25-23, 25-18, 18-25, 10-15)

PGE Rysice: Wenerska, Kalandadze, Jurczyk, Centka, Coneo, Orvosova, Szczygłowska (libero) oraz Szlagowska, Obiała, Makarowska-Kulej, Kowalska. Trener: Stephane Antiga.

Grupa Azoty Chemik: Kowalewska, Fedusio, Pierzchała, Inneh-Varga, Korneluk, Sahin, Grajber-Nowakowska (libero) oraz Łukasik, Ding, Honorio, Wasilewska. Trener: Marco Fenoglio.

Sędziowali: Paweł Burkiewicz i Gabriela Ferenczak/Małopolski Związek Piłki Siatkowej.

Widzów: 3450.