Na koniec roku 2023 Stal Mielec bez punktów i trzema golami straty

Opublikowano: 18-12-2023

W ostatnim ekstraklasowym pojedynku 2023 roku, piłkarze PGE FKS Stali Mielec nie ugrali punktów. Przegrali na Śląsku, w mieście nad rzeką Kłodnicą, z gliwickim Piastem.

Gliwiczanie w pojedynku ze Stalą,”panowali” na placu gry nie pozwalając drużynie znad Wisłoki na “nieoczekiwane przez nich szaleństwa” co sprawiło, że przez doznała ona ona ósmej przegranej w sezonie 2023/24.

W pierwszej połowie “z boiska wiało” nudą. Team prezesa Jacka Klimka tylko do początków drugiej odsłony skutecznie odpierał ataki zespołu gospodarzy, nie tracąc gola.

Po zmianie stron “Piastunki” ruszyły do energiczniejszych ataków co dało im bramki i czwarty tryumf w trwających zmaganiach ekstraklasowego szczebla.

W czas zimowej przerwy 2023/2024 jedyny przedstawiciel Podkarpacia w najwyższej krajowej lidze piłkarskiej, zajmować będzie 11 miejsce, z 22 punktami. Przewaga nad strefą spadkową wynosi cztery punkty.

Start rundy wiosennej 2024 roku zaplanowany jest na drugi weekend lutego. Mielecka ekipa podejmować będzie wówczas Puszczę Niepołomice, która w jesiennej części ekstraklasowych rozgrywek pokonała Stal 1-0.

—————————————————————————————————————————————————————————————————————–

Liczbami – 8. Wygrana Piasta Gliwice ze Stalą Mielec w 19 kolejce sezonu 2023/24 to dla drużyny z Górnego Śląska ósmy z rzędu mecz bez porażki.

19 kolejka PKO BP Ekstraklasy 2023/24, (18 grudnia 2023), Piast Gliwice – PGE Stal Mielec 3-0 (0-0)

Bramki: 1-0 Huk (51), 2-0 Felix (62), 3-0 Kądzior (73).

Piast: Szymański – Pyrka, Mosór, Holúbek, Kądzior (84 Mokwa), Tomasiewicz, Chrapek (77′ Kostadinov), Szczepański (46′ Dziczek), Huk, Ameyaw (90′ Bykowski),Urbański (46′ Félix). Trener: Aleksandar Vuković.

PGE Stal: Kochalski – Wlazło, Leândro (58′ Pajnowski), Gerstenstein (57′ Stępień), Domański, Guillaumier, Trąbka (72′ Hinokio), Matras, Wołkowicz (57′ Meriluoto), Getinger, Szkurin (80 Wolsztyński). Trener: Kamil Kiereś.

Sędziował: Sebastian Krasny z Krakowa.

Żółte kartki: Huk, Chrapek – Getinger, Guillaumier, Pajnowski, Stępień.

Widzów: 3171.