Resovia w ostatnim ligowym meczu roku ogrywa Odrę

Opublikowano: 15-12-2023

W ostatniej w 2023 roku pierwszoligowej grze, piłkarze drużyny Resovii Rzeszów zwyciężyli plasujący się w czołówce tabeli zespół ze stolicy Opolszczyzny, ekipę Odry Opole.

Piłkarski team  “Sovii” mimo iż był gospodarzem rozgrywanego w połowie drugiej dekady grudnia 2023 roku, pojedynku z zespołem ze stolicy Opolszczyzny, nie był jego faworytem. Przyjezdni z początkiem meczu prezentowali się korzystniej.

Gospodarze pojedynki nie myśleli łatwo oddawać punktów i zdobyli ich trzy, odnosząc pionierski tryumf pod szkoleniową wodzą Rafała Ulatowskiego.

Gola na wagę zwycięstwa  teamu ze stolicy Podkarpacia zdobył wysoki środkowy, bo mierzący 190 centymetrów, defensor przyjezdnych, 28-letni Piotr Żemło. Tak nieporadnie chciał głową wybić futbolówkę, że skierował ją do bramki.

Rzeszowianie pięćdziesiąt minut grali z przewagą jednego zawodnika bo ostatnich minutach pierwszej połowy czerwoną kartką ukarany został 27-letni defensor ekipy gości, reprezentujący ją czwarty sezon, Jakub Szrek. Wykluczenie to ułatwiło wygraną podkarpackiej ekipie.

“Sovia” zrewanżowała się Opolanom za przegraną na ich stadionie z końcem lipca 2023 i cieszyła z piątej pierwszoligowej wygranej w sezonie 2023/24.

19 kolejka Fortuna 1 Ligi 2023/24, (15 grudnia 2023), Resovia Rzeszów – Odra Opole 1-0 (0-0)

Bramka: 1-0 samobójcza/Żemło (84)

Resovia: Pindroch – Adamski, Osyra, Lempereur (62′ Ciepiela), Kanach, Urynowicz, Mikulec, Ib-Torti (42′ Eizenchart), Mazek, Łyszczarz, Mikrut. Trener: Rafał Ulatowski.

Odra: Hałuch – Spychała (86′ Sula), M.Kamiński, Żemło, Niziołek, Purzycki, Hebel (44′ Pikk), Czapliński, Surzyn, Szrek, Sarmiento. Trener: Adam Nocoń.

Sędziował:  Mateusz Piszczelok z Katowic.

Żółte kartki: Łyszczarz, Ciepiela – Purzycki, Spychała, Czapliński, Szrek.

Czerwona kartka: Szrek (41 minuta).