Stal w Szczecinie zagrała na trzy gole i trzy punkty

Opublikowano: 25-11-2023

W ósmym wyjazdowym meczu PKO BP Ekstraklasy sezonu 2023/24 piłkarze PGE FKS Stali Mielec wygrali w gościach z drużyną szczecińskiej Pogoni. Trzy gole strzelił Ukrainiec, Ilya Shkurin.

W przedostatniej serii gier rundy jesiennej 2024 piłkarze mieleckiej Stali, sprawili wielce przyjemną niespodziankę swym fanom. Sensacyjnie ograli w gościach szczecińską Pogoń. “Stalowa ekipa” już po pół tuzinie minut pojedynku w stolicy województwa zachodniopomorskiego, wygrywała, po golu Ilya Shkurina.

Gospodarze ruszyli do zdecydowanych ataków. Szczecinianie “zamykali Stal w hokejowych zamkach” i szybko jej  bramkowo odpowiedzieli. Nie minęło jeszcze pół godziny gry jak “Portowcy” zdobyli dwie bramki.

Drużyna znad Wisłoki, nie pasowała i  dziesięć minut po zmianie stron doprowadziła do remisu. W ostatniej odsłonie pojedynku, w 84 minucie po rzucie rożnym Ilya Shkurin zdobył swego trzeciego gola i ekipa znad Wisłoki w radosnych nastrojach wracała na Podkarpacie. Jest na 9 miejscu w ekstraklasowej tabeli, przed ostatnią serią gier rundy jesiennej 2023.

Najbliższy mecz: PGE FKS Stal Mielec – ŁKS Łódź. Termin 2 grudnia 2023.

——————————————————————————————————————————————————————————————————————

16 kolejka PKO BP Ekstraklasy sezonu 2023/24 (25 listopada 2023), Pogoń Szczecin – PGE FKS Stal Mielec 2-3 (2-1)

Bramki: 0-1 Shkurin (6), 1-1 Bichakhchyan (21), 2-1 Koulouris (27), 2-2 Shkurin (55). 2-3 Ilya Shkurin (85).

Pogoń: Cojocaru – Koutris (80’Borges ), Malec, Zech, Wahlqvist, Kurzawa, Ulvestad (70′ Gamboa), Gorgon (80′  Zahovic), Grosicki,  Vahan Bichakhchyan (74′ Fornalczyk), Koulouris. Trener: Jens Gustafsson.

PGE FKS Stal: Kochalski – Ehmann (57′ Wlazło), Leandro, Jaunzems, Guillaumier, Getinger, Domański,  Wołkowicz (77′ Hinokio), Trąbka, Matras, Shkurin. Trener: Kamil Kiereś.

Sędziował: Krzysztof Jakubik z Siedlec.

Żółte kartki: Ehmann.

Widzów: 15 183.