Trzy punkty i trzy gole piłkarzy Stali w wyjazdowym meczu z Legią

Opublikowano: 29-10-2023

Piłkarski team PGE FKS Stali Mielec, w szóstym wyjazdowym meczu sezonu 2023/24 odniósł pionierską wygraną. Zespół znad Wisłoki zwyciężył w trwającym sezonie raz czwarty.

Mielczanie w ostatnią niedzielę października 2023 roku, po bardzo dobrym występie, cieszyli się z tryumfu odniesionego po czterech porażkach. “Wojskowi” dominowali na placu gry. Mielczanie przed zmianą stron oddali na bramkę teamu gospodarzy jeden celny strzał i wyszli na prowadzenie!

Gola zdobył białoruski napastnik teamu gości, 24-letni Illia Szurkin. W drugiej połowie Stalowcy uderzali jeszcze dwa razy i tyleż razy…trafili do siatki bramki, ekipy ze stolicy kraju.

Umiejętna postawa zespołu trenera Kamila Kieresia w defensywie, szybko zdobyta po przerwie druga bramka, i skuteczne kontry sprawiły, że mecz zakończył się niepodziewanym rozstrzygnięciem, bo zdecydowanym faworytem pojedynku był stołeczny zespół.

Nie wykorzystaliśmy wielu sytuacji, a sami straciliśmy bardzo łatwe bramki – powiedział po zakończonym meczu Kosta Runjaić, coach gospodarzy. I miał w tym stwierdzeniu sporo racji.

Najbliższy mecz: Jagiellonia Białystok – PGE FKS Stal Mielec. Termin 3 listopada 2023.

13 kolejka PKO BP Ekstraklasy 2023/24 (29 października 2023), Legia Warszawa – PGE FKS Stal Mielec 1-3 (0-1)

Bramki: 0-1 Szkurin (38), 0-2 Wołkowicz (50), 0-3 Hinokio (82), 1-3 Kramer (89).

Legia: Tobiasz – Jędrzejczyk, Kapuadi (46′ Burch), Ribeiro, Slisz (74′ Strzałek), Elitim, Kun (46′ Wszołek), Josué, Pekhart (66′ Kramer), Dias, Muçi (66′ Gual). Trener: Kosta Runjaić.

PGE Stal: Kochalski – Jaunzems, Esselink, Leândro, Domański, Guillaumier, Trąbka (90 Santos), Matras, Wołkowicz (76 Hinokio), Getinger, Szkurin (90′ Meriluoto). Trener: Kamil Kiereś.

Sędziował: Karol Arys ze Szczecina.

Żółte kartki: Kapuadi, Slisz, Jędrzejczyk – Wołkowicz, Szkurin.

Widzów: 23 314.