Biegali dla Wojtusia – Bieg Mikołajkowy 2022 w Ropczycach

Opublikowano: 04-12-2022

''Biegniemy dla Wojtusia" - pod takim hasłem w Ropczycach rozegrano charytatywny Bieg Mikołajkowy 2022 roku. W pierwszą sobotę grudnia rywalizowano na dystansach 5 i 10 kilometrów.

W zmaganiach na dłuższym z dystansów sklasyfikowano 73 uczestników. W gronie tym zwyciężył Wojciech Pelczar z GUKLA Bratkowice/KPU Krosno z czasem 33 minuty, 47 sekund, przed Witoldem Pycem z KS Rygilce i Sławomirem Muchą z Glinika.

W stawce pań tryumfowała Barbara Zięba z KS Rygilce sekcja biegowa, która w klasyfikacji generalnej zajęła 14 lokatę.

W zmaganiach na trasie 5 kilometrów, gdzie walczyło 118 biegaczy, wygrał Piotr Chmaj z Łańcuta, przemierzając trasę w 19 minut, 16 sekund, przed Dariuszem Szczudrawą z Nowej Dęby i Michałem Setlakiem.

Najlepsza z przedstawicielek płci pięknej była Anna Twardowska, plasująca się na 5 miejscu w gronie open.

nordic walking rozgrywanym na 5 kilometrów najlepsi to: 1. Jakub Tomczyk (Klub Nordic Walking Hucieńskie Włóczy Kije), 2. Marek Pasierb (PTG Sokół 1893 Mielec), 3. Małgorzata Krawczyk (Jest Lepiej Częstochowa), która była najszybsza wśród płci pięknej. Zwycięzca dystans zawodów, w których startowało 42 uczestników pokonał w czasie 31 minut, 39 sekund.