Trzy gole i trzy punkty Stali Mielec w ostatnim ektraklasowym meczu nad Wisłoką jesienią 2022

Opublikowano: 04-11-2022

Trzy gole i tyleż punktów wywalczyli piłkarze PGE FKS Stali Mielec w ostatnim ligowym pojedynku roku 2022 rozgrywanym w mieście nad Wisłoką. Pokonali drużynę z Dolnego Śląska.

Czwartą wygraną w ósmym meczu w gospodarskiej roli odnieśli jesienią 2022 roku odnieśli piłkarze mieleckiego teamu. Dla przyjezdnych była to czwarta porażka z rzędu.

Po nieuporządkowanym początku pojedynku lepiej prezentowali się Mielczanie, którzy z końcem pierwszej połowy nie wykorzystali rzutu karnego. Uderzenie Saida Hamulica, najlepszego zawodnika ekstraklasowego szczebla w październiku 2022 roku, obronił golkiper gości  Bośniak, Jasmin Burić.

Po zmianie stron “Stalowcy” mieli drugą “jedenastkę”. Tym razem Piotr Wlazło gola strzelił. Strata bramki sprawiła, że przyjezdni zaczęli poczynać sobie odważniej.

To jednak to ekipa trenera Adama Majewskiego zdobyła kolejne bramki  i cieszyła z ósmego tryumfu sezon 2022/23, który był jak najbardziej zasłużonym.

Mimo wysokiej wygranej był to przeciętny mecz. Pierwszy rzut karny przed przerwą niestety niewykorzystany, ale drugi już udało się wykorzystać. Piękna bramka Pawła Żyry przypieczętowała nasze zwycięstwostwierdził coach Stali Mielec, Adam Majewski.

Od początku rundy mamy jeden i ten sam problem ze zdobywaniem bramek i to się dziś potwierdziłopowiedział Piotr Stokowiec, szkoleniowiec Lubinian.

Najbliższy mecz: Warta Poznań – PGE FKS Stal Mielec. Termin 11 listopada 2022.

16 kolejka PKO BP Ekstraklasy 2022/23 (4 listopada 2022), PGE FKS Stal Mielec – Zagłębie Lubin 3-0 (0-0)

Bramki: 1-0 Wlazło (56-rzut karny), 2-0 Hamulic (75), 3-0 Żyra (85).

PGE FKS Stal: Mrozek – Hiszpański (71′ Wolski), Kruk, Matras, Flis, Getinger, Ratajczyk (81′ Żyra), Kasperkiewicz (71′ Ciepiela), Wlazło, Domański (87′ Gerbowski), Hamulic. Trener: Adam Majewski.

Zagłębie Lubin: Burić –  Kłudka, Ławniczak, Bartolewski, Giorbelidze, Chodyna, Kocaba (62′ Hinokio), Łakomy, Pieńko (63′ Kobusiński), Gaprindaszwili, Doležal (69′ Adamski). Trener: Piotr Stokowiec.

Sędziował: Łukasz Kuźma z Białegostoku.

Żółte kartki: Wlazło, Hiszpański, Kruk – Kłudka, Kobusiński.

Widzów: 4871.