Zdegradowany Górnik zwyciężył Apklan Resovię

Opublikowano: 16-05-2022

Beniaminek piłkarskiej Fortuna 1 Ligi 2021/22, Górnik Polkowice pokonał drużynę Apklan Resovii Rzeszów w meczu przedostatniej kolejki gier. Team z Dolnego Śląska, to spadkowicz z ekstraklasowego zaplecza.

Żegnający się pierwszoligowym szczeblem “Górnicy”, dowodzeni przez szkoleniowca z Rzeszowszczyzny, Szymona Szydełkę,  wygrali  z “Sovią” dopiero 5 mecz Fortuna 1 Ligi w sezonie 2021/22. Pierwsza połowa to wyrównany pojedynek.

Kiedy minęła godzina gry kontuzji doznał główny golkiper Apklan Resovii Branislav Pindroch, którego zastąpił, Paweł Łakota. Wtedy też gospodarze zaczęli spisywać się coraz lepiej.

Swą dobrą postawę w końcówce pojedynku, Polkowiczanie, których czołową postacią był bramkarz Marcin Furtak, potwierdzili zdobyciem trzech goli w 9 minut ostatniego, najciekawszego, kwadransa spotkania.

Najbliższy mecz: Odra Opole – Apklan Resovia Rzeszów. Termin: 22 maja 2022.

33 kolejka Fortuna 1 Ligi 2021/22 (16 maja 2022), Górnik Polkowice – Apklan Resovia Rzeszów 3-0 (0-0)

Bramki: 1-0 Karmelita (75), 2-0 Piątkowski (79), 3-0 Szuszkiewicz (84).

Górnik: Furtak – Ratajczak, Biernat, Bojdys, Krakowski (46′ Karmelita), Hafez (76′ Szuszkiewicz), Makuch (87′ Sowiński), Żołądź, Fryzowicz, Piątkowski, Hehedosz (69′ Baranowski). Trener: Szymon Szydełko.

Apklan Resovia: Pindroch (63′ Łakota) – Mikulec, Soljić, Kubowicz, Adamski (78′ Jaroch), Antonik (78′ Myszka), Wasiluk (69′ Krasa), Mróz, Eizenchart, Hilbrycht, Wojciechowski. Trener: Dawid Kroczek.

Sędziował: Łukasz Ostrowski ze Szczecina.

Żółte kartki: Krakowski, Makuch – Jaroch, Mikulec, Antonik, Krasa, Soljić.